×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
18. augusts, 2013
Drukāt

Ar krāsainu svētku programmu un uguņošanu izskanēs Rīgas svētku svinības

Foto-LETAFoto-LETA

Šodien, 18.augustā, Rīgā ar dažādiem krāsainiem pasākumiem noslēgsies Rīgas svētku svinības, bet pašā noslēgumā plkst.22.45 rīdziniekus un pilsētas viesus priecēs svētku uguņošana.

Visas dienas garumā no plkst.12 līdz pat vēlam vakaram 11.novembra krastmalā varēs baudīt tradicionālo teātru parādi. Šodien darbības epicentrs būs “Četri krēsli” – četras improvizācijas teātru zonas jeb “Zīmējumu teātris”, “Psihofiziskais jeb dramatiskais teātris”, “Episkais teātris” un “Galma teātris”.

No plkst.12 līdz 12.30 teātra svētku dienu uz Lielās skatuves ar saksofonu spēlēm ievadīs Rīgas Saksofonu kvartets, bet virs Daugavas vienlaikus varēs vērot augstākās pilotāžas paraugdemonstrējumus, no plkst.13 līdz 17.15 skatītājus pārsteigs izrāžu apvienība “Panna” ar fragmentiem no izrādēm “Līgavainis” un “Gribu bērnu”, Ģertrūdes ielas teātris ar audiovizuālu priekšnesumu “Rīga dimd” un Jāņa Burmeistera mūziku, Liepājas Leļļu teātris ar izrādi “Malēnijas zvaigznes”, Dramaturgu teātris ar izrādi “Kā Sarkangalvīte ar Vilku spēlējās” un Liepājas teātris ar aktieru grupas “Aģenti” koncertu.

No plkst.17 līdz 17.30 notiks ielu teātra trupas “Transe Express” Vecrīgas parāde no Kaļķu ielas sākuma līdz 11.novembra krastmalai ar lielo leļļu un bundzinieku piedalīšanos, bet no plkst.17.30 līdz 18.30 krastmalā, augstu virs svētku viesu galvām pacelti, bundzinieki uz nebēdu rībinās visdažādākās ritmu kombinācijas, savukārt no plkst.18.30 līdz 19.15 nepieradinātu teatrāli muzikālu priekšnesumu sniegs kabarē stīgu kvartets “MozART” no Polijas, kuriem akadēmiskā mūzika ir iespēja iztrakoties un pārgalvīgi jokot.

No plkst.19.30 līdz 20.15 Rīgu svētkos sveiks Latvijas Nacionālais teātris ar aktieru koncertu “Tikai tā”, no plkst.20.30 līdz 21 ar skatītāju mīlestību iemantojušo koncertizrādi “Oskars Stroks Rīgā” uz skatuves kāps Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris, bet no plkst.21 līdz 22.45 Rīgas svētki kulminēs ar urbāni sapņainu koncertuzvedumu “Lielpilsētas sapņi”, kurā dziesmas un melodijas no populārām latviešu teātra izrādēm un pasaulslaveniem mūzikliem dziedās Aija Andrejeva, Ilona Bagele, Ieva Kerēvica, Ieva Sutugova, Andris Ērglis, Daumants Kalniņš un Zigfrīds Muktupāvels, kopā ar solistiem uzstāsies instrumentālā grupa Kristapa Krievkalna vadībā, Rīgas kamerkoris “Ave Sol”, Rīgas horeogrāfijas vidusskolas audzēkņi, kā arī deju grupas “Buras” un “Dzirnas”.

Doma laukumā no plkst.10 līdz 23 turpināsies Vecrīgas tirgus “Teātris dzīvē – dzīve teātrī”, bet laukumā pie Svētā Pētera baznīcas tirgošanās notiks no plkst.12 līdz 21, savukārt līdz plkst.15 pie Latvijas Nacionālās operas turpināsies diennakts basketbola turnīra “Krastu mačs” spēle, bet Mežaparkā šodien norisināsies sporta labdarības pasākums “Nike Riga Run”.

Daugavā starp Vanšu un Akmens tiltu no plkst.10 līdz 17 turpināsies “Latvijas Match Race čempionāts 2013” Rīgas kauss, bet starp Vanšu tiltu un Rīgas pasažieru ostu no plkst.12 līdz 17 notiks “Rīgas kauss burāšanā 2013”, kurā tiks noskaidroti labākie divās jahtu grupās “Q – 25” sporta jahtu klasē un “Mikro” jahtu klasē.

Vērmanes dārza teritorijā visas dienas garumā no plkst.12 līdz 23 norisināsies dažādas muzikālas aktivitātes un radošās darbnīcas gan lieliem, gan maziem, bet Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā no plkst.13 līdz 15 notiks pasākums “Latvijas spēkavīri pret lokomotīvi”. Atzīmējot Latvijas Spēka atlētu federācijas un uzņēmuma “Siltums Jums” organizētā Latvijas Spēkavīru čempionāta desmito – jubilejas sezonu, Latvijas spēcīgākie vīri mēģinās labot līdzšinējo Eiropas rekordu smaguma vilkšanā, stājoties pretī 254 tonnas smagai divsekciju maģistrālajai dīzeļlokomotīvei.

Pilsētas kanālā pie Latvijas Nacionālās operas no plkst.16 līdz 19 varēs sekot līdzi airēšanas svētkiem “Nāc un airē!”. Skatītājiem būs iespēja ne tikai vērot profesionāļu un veterānu sniegumu airēšanā smailītēs un kanoe laivās, bet arī piedalīties pašiem.

Rīgas Zooloģiskajā dārzā varēs baudīt “Svītraino dienu” piedāvātās aktivitātes, Rīgas kultūras centrā “Iļģuciems” notiks piektais starptautiskais tekstilmozaīkas festivāls “Rīgas tekstilmozaīka 2013”, lidostā “Spilve” varēs aplūkot ekspozīciju “Sapnis par debesīm”, izstādes būs skatāmas arī Saules muzejā, koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga”, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā un “kim?” Laikmetīgās mākslas centrā.

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicinās skatītājus izzināt Rīgas seno gadsimtu gaisotni, bet “Rīgas Mākslas telpā” tiks rīkota radošā darbnīca bērniem.

{gallery id=”2020″}

{gallery id=”2022″}

{gallery id=”2023″}

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +3
Alūksne +1.3
Daugavpils +1.5
Saldus +1.8
Liepāja +2.9
Jelgava +1.4
Ventspils +3.1
Limbaži +2
Madona +0.4
Rēzekne +0.7
Draugiem Facebook Twitter Google+