Latvijā
Kriminālziņas

Ar nazi uzbruka pārdevējai4


Apsūdzētais Imants Ločmelis tiesā. Foto – Artis Drēziņš
Apsūdzētais Imants Ločmelis tiesā. Foto – Artis Drēziņš
Apsūdzētais Imants Ločmelis tiesā. Foto – Artis Drēziņš

Jaunajai sievietei Edītei, kura strādā par pārdevēju veikalā “Tabakas nams” Rīgā, Brīvības ielā, 31. marta rīts paliks atmiņā uz visu mūžu. Nesen kā ieradusies darbā, viņa kārtoja preces plauktos, kad veikalā ienāca vīrietis un iesaucās: “Nu čto, s..a!” (Nu ko, k..e – no krievu val.) un izvilka no piedurknes apmēram 10-15 centimetru garu un divu centimetru platu nazi… Šo vīrieti, 59 gadus veco Imantu Ločmeli, piektdien par slepkavības mēģinājumu sāka tiesāt Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa.

Vīrietis savu vainu atzina, nožēloja un tiesa bija gatava sākt iztiesāšanu bez pierādījumu pārbaudes, bet Ločmeļa advokāte Larisa Saukāne tomēr panāca, ka, neraugoties uz apsūdzētā piekrišanu apsūdzībai, arī tam, ka nav šaubu par notikušā apstākļiem, tomēr ir šaubas par juridisko kvalifikāciju: vai Ločmelim patiešām bija nodoms pārdevēju nogalināt?

Tiesnese Linda Dīzenberga nolēma uzsākt pierādījumu pārbaudi. Cietusī liecināja, ka uzbrucēju pazinusi jau iepriekš: kādā februāra dienā veikalā piedzēries sasitis pudeles, kad viņam neļāva uz parāda paņemt dzeramo. Vīrietis nokritis un Edīte kopā ar kolēģi izvilkusi viņu ārā. Ločmelis draudējis Edīti izvarot un viņas kolēģi nogalināt. Kā uzzināju no citiem avotiem, Ločmelim par veikalā sadarīto tiesa piesprieda 90 piespiedu darba stundas. Edīte saka, ka arī pēc tam vīrietis nācis uz veikalu un viņa acīs bijis naids. Reiz Ločmelis apvainojis kādu pircēju, un Edīte izsaukusi apsardzi.

“Kad vīrietis izvilka nazi un ar to atvēzējās, ļoti pārbijos un, skaļi kliedzot, sāku skriet,” 31. marta notikumus atceras Edīte. Notikušais ierakstīts video un tiesas laikā to demonstrēja. Cietušās liecības sakrita ar nofilmēto. “Viņš man mēģināja divas reizes iedurt. Pakritu un ielidoju pudelēs. Vīrietis uzsēdās virsū un ar nazi tēmēja ķermeņa augšdaļā. Biju pārbijusies un domāju par savu dzīvi, lai tik viņš man neiedur. Ar vienu roku saķēru nazi, ar otru mēģināju vīrieti no sevis nodabūt nost. Izdevās atbrīvoties un izskrēju ārā līdz pieturai. Redzēju, ka vīrietis mierīgi aiziet. Tad atgriezos, piezvanīju priekšniecei un apsardzei. Biju lielā šokā.”

Par laimi nazis gan bija liels, taču ne sevišķi ass: sieviete savainojusi tikai pirkstu. Vairākas reizes apmeklējusi psihologu. Joprojām vienai bail veikalā strādāt.

Tiesnese: “Vai domājat, ka apsūdzētais gribēja jūs nodurt?”

Cietusī: “100 %, ka iedurt, bet tai brīdī domāju, ka vēlas nogalināt.”

Video redzami izteikti dūrieni, kas tomēr nesasniedz mērķi. Viss notiek ļoti ātri, nedaudz sekunžu laikā. Prokurors Kaspars Andruškins, skatoties video, noteica: “Apsūdzētajam redzams smaids uz lūpām…” Savā apsūdzībā prokurors norāda, ka dūrieni izdarīti sirds un krūškurvja rajonā. Par slepkavības mēģinājumu Ločmelim draud cietumsods, sākot no pieciem gadiem.

Edīte tiesā pieprasīja 4, 27 eiro materiālo kompensāciju, ko viņa iztērējusi traumpunktā par pirksta ārstēšanu, un 3000 eiro morālo kompensāciju.

Kā tiesā man sacīja apsūdzētā radinieks, Ločmelis pirms 27 gadiem jau tiesāts par uzbrukumu ar nazi, par ko izcietis viena gada cietumsodu.

Nākamā tiesa sēde notiks 30. augustā

LA.lv