Kultūra
Kultūrpolitika

Ar svinīgiem sarīkojumiem sākas simtgades Dziesmu svētki0

Daiņa Bušmaņa foto

Svētdien ar Dziesmu svētku karoga cildināšanu, virsvadītāju godināšanu un svētku dalībnieku gājienu sākas Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētki.

No plkst. 8.30 līdz 9 Rīgas Latviešu biedrības namā tika cildināts “Līgo” karogs, Deju svētku karogs un XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju karogs. Pirmajos Dziesmu svētkos 1873. gadā Baltijas skolotāju semināra koris Jāņa Dreiberģa vadībā pie “Līgo” karoga pirmo reizi atskaņoja Baumaņu Kārļa “Dievs, svētī Latviju!”. 2018. gada svētkos atjaunota tradīcija, kurā, koru dziedātājiem un diriģentiem dziedot valsts himnu, cildināts “Līgo” karogs.

Savukārt plkst. 10 Dziesmu svētku parkā notika tradicionāls Dziesmu un deju svētku rituāls, kurā godināja 48 personības, kuras rūpējušās par tradīcijas un latviešu nacionālās identitātes saglabāšanu – virsdiriģentus un Goda virsdiriģentus, virsvadītājus un Goda virsvadītājus. Dziesmu svētku parkā īpašas muzikālas ceremonijas laikā viņiem svinīgi pasniegtas īpašas goda zīmes – rozetes, kas visu svētku nedēļas laiku rotās meistaru tērpus.

Galerijas nosaukums

Saistītie raksti
LA.lv