Mobilā versija
-3.3°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
5. aprīlis, 2012
Drukāt

Ar tabaku pret krūts vēzi

tabaka

Toronto zinātnieki sākuši pētījumus, lai pierādītu, ka tabakas lapas ir līdzeklis krūts vēža ārstēšanai. Šie eksperimenti ir daļa no programmas, kuras ietvaros Kanādas zinātnieki dažādu slimību ārstēšanai medikamentus meklē augu pasaulē.

 

Nozares speciālisti cer radīt bioloģiskos medikamentus, kuri būtu ātrāk un vieglāk izgatavojami un tādējādi lētāki un vieglāk pieejami cilvēkiem dažādās pasaules malās, ziņo laikraksts “The Globe and Mail”. Līdz ar tabaku kā iespējamu vēža dziedinātāju kanādieši pārbauda, vai burkāni varētu derēt Gaučera slimības ārstēšanai, ūdenslēcas – kā pretlīdzeklis C hepatītam un safloras zieds kā insulīna izejviela.

Toronto zinātnieku grupa ir pārliecināta, ka ģenētiski modificētas, citādi par cilvēka veselībai bīstamām uzskatītās tabakas lapas var būt spēcīgs līdzeklis krūts vēža ārstēšanai. Pētījuma veicēji skaidro, ka pēc tabakas lapu ievākšanas tās sasmalcina, tad, apstrādātas bioreaktorā, pārvērš putrai līdzīgā maisījumā. “Tieši šajā procesā rodas medikaments, kuru, iespējams, kādu dienu varēs izmantot krūts vēža ārstēšanai,” stāsta viens no zinātnieku grupas dalībniekiem Maikls Maklīns. “Tas ir vienkāršs rūpniecisks process.”

Tiesa, Kanādas zāļu ražotājiem vēl tāls ceļš ejams. Tagad tikai sākti eksperimenti ar pelēm. Nākamā gada beigās zāles pārbaudīs ar 50 cilvēkiem, bet pilnīgi no tabakas lapām radītajām medikamenta pārbaudēm punktu pieliks vien 2014. gadā. Zinātnieki uzskata, ka šīs zāles būs samērā lētas. Pagaidām visbiežāk krūts vēža ārstēšanai izmanto “Herceptin” medikamentus. To lietošanas kurss rit gadu, zāles organismā ievadot ik pēc trim nedēļām. Tas izmaksā ap 40 tūkstošiem dolāru. Kanādas zinātnieki lēš, ka no tabakas radītās zāles varētu maksāt ap 20 tūkstošiem par tādu pašu ārstēšanās kursu.

 

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (6)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+