Kultūra
Kultūrpolitika

Ar “Tanheizera” dziedājumu pievērsīs uzmanību Vāgnera zāles liktenim 16

Foto: LETA

Doma laukumā 3.oktobrī plkst.18 norisināsies zibakcija “#VāgneRīga”, kurā 50 kori ar Riharda Vāgnera operas “Tanheizers” dziedājumu aicinās iedzīvotājus pievērst uzmanību Vāgnera nama pašreizējam stāvoklim un tā nākotnei, aģentūru LETA informēja Rīgas Vāgnera biedrības pārstāvis Toms Treibergs.

Zibakcijas muzikālo norisi vadīs diriģents Māris Sirmais un pūtēju orķestra “Rīga” mākslinieciskais vadītājs Valdis Butāns. Tāpat pasākumu apmeklēs un īsu apsveikuma uzrunu tās dalībniekiem teiks komponista mazmazmeita, Metropolitēna operas mākslinieciskā konsultante Eva Vāgnere-Paskjē, kura savulaik vadījusi Baireitas festivālu un Londonas Karalisko operu.

Zibakcijas dalībnieki no Doma laukuma virzīsies cauri Vecrīgai Kaļķu ielas virzienā, visbeidzot apstājoties pie kādreizējās Vāgnera zāles ēkas komponista vārdā nosauktajā ielā.

“Šobrīd 1782. gadā pēc arhitekta Kristofa Hāberlanda projekta celtais nams ir sliktā stāvoklī un jau aptuveni desmit gadu ir slēgts. Namu apsaimnieko Valsts Nekustamo īpašumu aģentūra, bet par tā tālāko nākotni šobrīd nav skaidrības,” pauda Treibergs.

Ēka Riharda Vāgnera ielā 4 ir pazīstama ar nosaukumu “Vāgnera zāle”, un tajā kādreiz ir atradies Rīgas pirmais Pilsētas muzikālais teātris. Šajā namā no 1837.gada līdz 1839.gadam operas diriģēja pasaules slavenais komponists Rihards Vāgners. Tāpat no 1988.gada līdz 2006.gadam šajā namā ir darbojusies Vāgnera koncertzāle.

Saistītie raksti

Jau vēstīts, ka Vāgnera nama renovācijas projekta pašreizējās izmaksas sasniedz 18,8 miljonus eiro, taču Kultūras ministrijai (KM) līdzekļu šādam projektam nav, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē sacīja KM Valsts sekretārs Sandis Voldiņš.

“Veicot apsekojumus, eksperti ir secinājuši, ja tuvāko trīs līdz četru gadu laikā ar Vāgnera namu netiks nekas darīts, tad pēc 15 gadiem uz valsts zemes atradīsies jauns valstij piederošs grausts,” norādīja Voldiņš.

LA.lv