Apbrīno

Ar vienīgo koncertu Latvijā – Džesija Lanza 16

Publicitātes foto

Ventspilī, teātra nama “Jūras vārti” Jaunajā zālē 25. martā ar pirmo un vienīgo koncertu Latvijā viesosies viena no šobrīd aktuālākajām kanādiešu mūziķēm Džesija Lanza. Koncertu ievadīs latviešu mūziķe un māksliniece “MNTHA”, bet pēc koncerta “Jūras vārtu” kafejnīcā plates no savas vinila kolekcijas spēlēs DJ Uldis Rudaks.

Britu medijs “The Guardian”, dodot četras zvaigznes no piecām, savulaik rakstīja: “Lanza piedāvā 80. un 90. gadu pop un R&B melodijas ar saviem “āķiem”, uz kuriem klausītajam uzķerties. Tā noteikti ir popmūzika, tikai – kājām gaisā… Viņa ir viscaur neatvairāma ar sev piemītošo biklo un atturīgo seksīgumu, kas ierakstu padara reizē gan intriģējošu, gan visiem pieejamu.” Tā ātri vien viņu ierāva vilnis, kurā līdzās “FKA Twigs”, “Kelela” un citām viņas sāka dēvēt par “māksliniecēm sievietēm, kas rada alternatīvo R&B”. Pati Džesija ar to nepavisam nav mierā, jo uzskata to drīzāk par žanra turpinājumu, ne atsevišķu nišu īpatņiem. “Jocīgi, kad cilvēki sāk lietot tādas frāzes kā “R&B atdzimšana”. Tas taču ir, iespējams, otrs plašākais no populārās mūzikas žanriem pēc hiphopa,” uzskata Lanza.

Drīz vien pēc pirmo uzslavu saņemšanas sekoja arī pirmie uzaicinājumi Džesijai doties kopīgās turnejās pa visu pasauli ar “Cut Copy” un “Caribou”, kura pēdējā albuma dziesmas “Second Chance” viņa piedalās.

“Šā gada pavasarī klajā nāca Džesijas otrais studijas albums “Oh No”. Jau janvārī publiskotais pirmais singls “It Means I Love You” bija liecinieks turpmākiem panākumiem. Prominentais medijs “Pitchfork” to nekavējoties iekļāva rubrikā “Best New Music” un līdzīgi rīkojās pasaulē iecienītie mūzikas straumēšanas resursi “Spotify” un “Tidal”. Albums, tāpat kā debijas plate, iekļuva starp nominantu “Polaris” balvai finālistiem. Šobrīd, kad daudzi jo daudzi veido gada topus un citu veidu kopsavilkumus, Džesijas “Oh No” ir atrodams gan starp labākajiem gada popmūzikas albumiem, gan atsevišķi singli no tā – starp gada popdziesmām,” teic “Jūras vārtu” pārstāve Antra Lācberga.

Džesija ir producente un dziedātāja no Hamiltonas pilsētas Ontario provincē. Jau ar savu debijas albumu “Pull My Hair Back”, kura ierakstā piedalījās viņas tuvs domubiedrs, pazīstamā dueta “Junior Boys” dalībnieks Džeremijs Grīnspans, mūziķe izpelnījās plašu ievērību.

“MNTHA” ir Marijas Mickevičas soloprojekts, kurā caur eksperimentiem ar balsi un datoru tiek atklātas skaņas iespējas visdažādākajās kombinācijās. Viss ir pašas komponēts, izpildīts un producēts. Marija pašlaik studē Latvijas Mākslas akadēmijā, kā arī ir daļa no vēl kāda muzikāla projekta “Crime Sea”, kurā viņa kopā vēl ar trīs jauniešiem cenšas apvienot dažādus mūzikas stilus.

 

25. III 21.00 Teātra nams “Jūras vārti”, Ventspils

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena – EUR 7

LA.lv