×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
29. jūlijs, 2015
Drukāt

Arī bāriņtiesa pārsūdz spriedumu Liepājas pedofilijas lietā

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Liepājas bāriņtiesa šodien iesniegusi apelācijas sūdzību krimināllietā par mazgadīgas meitenes vairākkārtēju seksuālu aizskaršanu, lūdzot apsūdzētajiem vīriešiem piemērot bargāku sodu – brīvības atņemšanu, aģentūru LETA informēja Liepājas bāriņtiesas priekšsēdētāja Taiga Ziemele.

Liepājas tiesas tiesneša palīdze Inta Kurpa apstiprināja, ka līdz šim šajā krimināllietā saņemts protests no prokuratūras, kā arī apelācijas sūdzība no Liepājas bāriņtiesas. Pēdējā diena, kad tiesas spriedumu iespējams pārsūdzēt, ir ceturtdiena, 30.jūlijs.
Kā skaidroja Liepājas bāriņtiesas priekšsēdētāja, iesniegtās apelācijas sūdzības būtība ir prasīt apsūdzētajiem bargāku sodu, proti, brīvības atņemšanu. Otrdienas vakarā saņemts arī meitenītes tagadējo likumīgo pārstāvju – viņas ārzemēs dzīvojošo jauno vecāku, kuri viņu adoptējuši, – viedoklis par to, ka šis tiesas spriedums ir jāpārsūdz. Šajā jautājumā ar bāriņtiesu bijusi vienisprātis arī meitenītes advokāte.

Jau ziņots, ka Liepājas tiesa par mazgadīgas meitenes vairākkārtēju seksuālu aizskaršanu vainīgos – kādu 48 gadus vecu vīrieti un viņa 22 gadus veco dēlu – nolēma sodīt ar piespiedu darbu uz 240 un 200 stundām un probācijas uzraudzību. Šis spriedums izpelnījās sabiedrības daļas nosodījumu.

Pēc Liepājas bāriņtiesas stāstītā, meitenīti seksuāli izmantojuši divi viņas radinieki. Vienam no viņiem esot noteikta invaliditāte. Cietušo meiteni ar apsūdzētajiem vīriešiem nesaista asins radniecība, bet meitene bija nodota aizbildniecībā vecmāmiņai – vecākā apsūdzētā vīrieša sievai.

Vēlāk Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras virsprokurors šo tiesas spriedumu noprotestējis daļā par soda maigumu. Apelācijas protestā izteikti iebildumi par tiesas argumentāciju, kas bija par pamatu piespiedu darba piemērošanai abiem apsūdzētajiem. Protestā lūgts piemērot apsūdzētajiem bargāku soda veidu – brīvības atņemšanu.

Kurzemes tiesas apgabala virsprokurors Andris Mikuļskis, veicot izmeklēšanu par Liepājas tiesas spriedumu, secinājis, ka prokurores Ligitas Arājas prasītais sods apsūdzētajiem nav bijis pretrunā likumam, tomēr pārāk maigs, iepriekš vēstīja LTV. Arājas rīcība jau pirmajā instancē, neprasot tā saucamajā Liepājas pedofilu lietā apsūdzētos sodīt ar brīvības atņemšanu, nav bijusi nolaidīga vai pretrunā likumam, secinājis Mikuļskis. Viņš bija pārbaudījis Arājas rīcību un secinājis, ka prasītais sods bijis par mīkstu, taču likumpārkāpuma vai nolaidības nav bijis. “Panorāmai” viņš uzsvēra, ka prokurors savā darbā ir balstījies uz profesionāliem apsvērumiem.

Paši apsūdzētie pirmajā instancē atzinuši savu vainu, bet tagad to noliedz, apgalvojot, ka vainu uzņēmušies, advokātes mudināti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+