Latvijā
Politika

Arī JKP nosaukusi ministrijas, kuras vēlētos pārraudzīt1


Jānis Bordāns
Jānis Bordāns
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Jaunā konservatīvā partija (JKP) veidojamajā valdībā vēlētos pārraudzīt trīs ministrijas – Iekšlietu ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) vai Satiksmes ministriju (SM), šodien pēc tikšanās ar partijas “Jaunā Vienotība” (JV) pārstāvjiem žurnālistiem sacīja JKP līderis Jānis Bordāns.

Politiskais spēks pēc JV aicinājuma informējis valdības veidošanas sarunu iniciatorus, ka

vēlas pārraudzīt pa vienai ministrijai tieslietu, ekonomikas un sociālajā blokā, pavēstīja politiķis.

Ekonomikas blokā JKP būtu gatava vadīt VARAM. Ņemot vērā, ka arī citām partijām būs savas prioritātes, politiskais spēks šīs ministrijas vietā būtu gatavs uzņemties atbildību par SM, pauda Bordāns.

JKP līderis pozitīvi novērtēja šodien notikušās sarunas ar JV un tās virzīto Ministru prezidenta amata kandidātu Krišjāni Kariņu (JV).

Politiķis norādīja, ka JKP ir cienījami ministru kandidāti uz minēto jomu vadīšanu. JKP ir gatava respektēt JV uzstādījumus attiecībā uz ministrijām, kā arī būs jāsalāgo intereses arī ar citām partijām, sacīja JKP līderis.

JV un JKP saruna šodien noritēja ar pārdomātu pozīciju no abām pusēm un abiem spēkiem ir ļoti tuvs redzējums par programmiskajām lietām un to, kāda varētu būt valdība,

pauda Bordāns. Politiķis pozitīvi novērtēja, ka Kariņš ir uzņēmies nodarboties ar valdības veidošanas procesu, un solīja, ka JKP sniegs atbalstu, lai process noritētu sekmīgi.

JKP valdības veidošanas procesā ir savi uzstādījumi, kas palīdzēs Kariņam izveidot valdību, kas baudīs sabiedrības uzticību, šādu pārliecību pauda JKP līderis.

Taujāts par “Vienotības” piedāvājumu ministriju sadalījumu veidot pēc paritātes principa, Bordāns atbildēja, ka tā ir godīga pieeja.

Savukārt vaicāts par JKP novilkto “sarkano līniju” pret Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), ar ko Jaunā konservatīvā partija būtu labāka par ZZS, Bordāns atbildēja, ka JKP

var piedāvāt daudz profesionālākus cilvēkus jomu pārvaldīšanai un neviena no attiecīgajām personām neesot saistīta ar aizdomām par korupcijas skandāliem.

Reizē Bordāns izteicās par “Puzes iedzīvotāju, aizdomās turamo personu” Aivaru Lembergu (“Latvija un Ventspilij”). “Ja viņš vēl vienreiz minēs kaut kādu Jaunās konservatīvās partijas saistību ar Meroni, kuru Aivars Lembergs ir pats ievilcis šeit Latvijā un dāsni apbalvojis ar dažādām ekonomiskām svirām, tad es būšu spiests aizrādīt viņam, ka viņš ir melis, un lai viņš ārā no savas Puzes alas nelien,” pauda politiķis.

Saistītie raksti

Kā ziņots, JV šodien sāk diskusijas ar vēl piecām partijām par iespēju izveidot valdību Kariņa vadībā. JV sagatavotajā pārskatā par starppartiju konsultāciju tēmām pausts, ka darbs valdībā notiek solidāri, paredzot, ka atbildības jomas valdībā partijām ir pēc paritātes principa jeb vienādā apjomā katram koalīcijas partnerim.

Paredzēts, ka Saeimas priekšsēdētāja amats ir līdzvērtīgs ministra pozīcijai, tātad kopumā runa ir par 15 amatiem – 14 valdības locekļiem un parlamenta spīkers.

LA.lv