×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
30. oktobris, 2013
Drukāt

Arī Saeimas komisija neatbalsta ministru algu celšanu (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Saeimas deputāte Elīna Siliņa piedalās Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras rīkotajā diskusijā par izmaiņām mikrouzņēmumu nodoklī.

Arī Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija, vērtējot priekšlikumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumam, neatbalstīja deputātes Elīnas Siliņas ierosinājumu nākamgad nedaudz paaugstināt ministru algas.

Šīs jautājums diskusijas komisijas sēdē neizraisīja. Arī valdība iepriekš Siliņas priekšlikumu bija noraidījusi.

Ministru kabineta locekļiem un parlamentārajiem sekretāriem mēnešalgu nosaka, mēneša vidējās darba samaksas apmēram piemērojot šādu koeficientu: Ministru prezidentam – 4,05, ministram – 3,648, bet parlamentārajam sekretāram – 2,837.

Deputāte Siliņa bija ierosinājusi grozīt Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu, paredzot, ka koeficienta 4,05 vietā tiek izmantots koeficients 4,5, bet koeficienta 3,648 vietā – koeficients 4.

Ministru kabineta mājaslapā publicētā informācija liecina, ka Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V) septembrī atalgojumā izmaksāti 1309,49 lati, bet finanšu ministram – 1169,5 lati. Finanšu ministrs iepriekš jau vairākkārt vērsis uzmanību uz pārāk zemo ministru atalgojumu.

Grozījumi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā tiek skatīti kopā ar nākamā gada budžeta projektu un citiem saistītiem likumprojektiem. Galīgajā lasījumā šos likumprojektus plānots pieņemt 6.novembrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Man arī tas pats jautājums, vai viņa to visu pati bo sevis vai kāds bīda. Skaidra lieta, ka ministri paši diezvai uzdrošināsies vismaz ne tagad, kad no visām malām prasa algas paaugstinājumu, celt sev algas

  2. Kas vada šo pilsoni Siliņu-mikrouzņēmuma nodokli ”bīda” ar tādu uzcītību,ka kļust pilnīgi skaidrs-nopirkta!

Draugiem Facebook Twitter Google+