Mobilā versija
+4.6°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
6. marts, 2014
Drukāt

Arī šogad konkursā meklē energoefektīvākās ēkas Latvijā

Foto: LETAFoto: LETA

Ekonomikas ministrija (EM), Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un žurnāls “Būvinženieris” ceturto gadu pēc kārtas izsludinājuši konkursu “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2014”, informē EM.

Konkursa mērķis ir veicināt labo praksi ēku energoefektivātes jomā, veidot sabiedrības izpratni par ēku siltumnoturību, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu un arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.

Šogad projektus konkursam var iesniegt piecās kategorijās – “Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka – jaunbūve”, “Energoefektīvākā renovētā daudzdzīvokļu ēka”, Energoefektīvākā sabiedriskā ēka”, “Energoefektīvākā vienģimenes ēka” un “Energoefektīvākā industriālā ēka”.

Pieteikumus konkursam “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2014” var iesniegt Latvijas Būvinženieru savienībā līdz 16. maija, nosūtot elektroniski uz e-pasta adresi “dzivosiltak@em.gov.lv” un papīra formātā nosūtot pa pastu uz adresi Latvijas Būvinženieru savienība, Kr.Barona iela 99 1a, Rīga, LV – 1012.

Konkursa nolikums sagatavots sadarbībā ar informatīvās kampaņas “Dzīvo siltāk” sadarbības partneriem – Latvijas Būvinženieru savienību, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociāciju, Latvijas Inženierkonsultantu asociāciju, Latvijas Būvnieku asociāciju, Latvijas Būvmateriālu tirgotāju asociāciju, Tehnisko ekspertu asociāciju, Latvijas logu un durvju ražotāju asociāciju, Kurzemes reģionālo enerģētikas un attīstības aģentūru, Rīgas Tehnisko universitāti, Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomi.

Konkursa atbalstītāji ir “Profine”, SIA “Paroc”, SIA “Saint-Gobain Celtniecības produkti”, SIA “Tenapors”, SIA “Aeroc”, SIA “Knauf”, SIA “Rockwool” un SIA “Grundfoss”.

LETA vēsta, ka pērn kategorijā “Energoefektīvākā industriālā ēka Latvijā” uzvarēja SIA “Skonto Plan Ltd” ražotne Tukumā, kategorijā “Energoefektīvākā renovētā daudzdzīvokļu ēka Latvijā” – ēka Jelgavas ielā 13, Saldū, kategorijā “Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā. Jaunbūve” – ēka Antonijas ielā 16a, Rīgā, kategorijā “Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā” – Ērgļu profesionālās vidusskolas dienesta viesnīca, bet kategorijā “Energoefektīvākā vienģimenes ēka Latvijā” – ēka Priežu ielā 11a, Ventspilī.

Pievienot komentāru

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+