Mobilā versija
+1.3°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
6. marts, 2014
Drukāt

Arī šogad konkursā meklē energoefektīvākās ēkas Latvijā

Foto: LETAFoto: LETA

Ekonomikas ministrija (EM), Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un žurnāls “Būvinženieris” ceturto gadu pēc kārtas izsludinājuši konkursu “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2014”, informē EM.

Konkursa mērķis ir veicināt labo praksi ēku energoefektivātes jomā, veidot sabiedrības izpratni par ēku siltumnoturību, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu un arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.

Šogad projektus konkursam var iesniegt piecās kategorijās – “Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka – jaunbūve”, “Energoefektīvākā renovētā daudzdzīvokļu ēka”, Energoefektīvākā sabiedriskā ēka”, “Energoefektīvākā vienģimenes ēka” un “Energoefektīvākā industriālā ēka”.

Pieteikumus konkursam “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2014” var iesniegt Latvijas Būvinženieru savienībā līdz 16. maija, nosūtot elektroniski uz e-pasta adresi “dzivosiltak@em.gov.lv” un papīra formātā nosūtot pa pastu uz adresi Latvijas Būvinženieru savienība, Kr.Barona iela 99 1a, Rīga, LV – 1012.

Konkursa nolikums sagatavots sadarbībā ar informatīvās kampaņas “Dzīvo siltāk” sadarbības partneriem – Latvijas Būvinženieru savienību, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociāciju, Latvijas Inženierkonsultantu asociāciju, Latvijas Būvnieku asociāciju, Latvijas Būvmateriālu tirgotāju asociāciju, Tehnisko ekspertu asociāciju, Latvijas logu un durvju ražotāju asociāciju, Kurzemes reģionālo enerģētikas un attīstības aģentūru, Rīgas Tehnisko universitāti, Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomi.

Konkursa atbalstītāji ir “Profine”, SIA “Paroc”, SIA “Saint-Gobain Celtniecības produkti”, SIA “Tenapors”, SIA “Aeroc”, SIA “Knauf”, SIA “Rockwool” un SIA “Grundfoss”.

LETA vēsta, ka pērn kategorijā “Energoefektīvākā industriālā ēka Latvijā” uzvarēja SIA “Skonto Plan Ltd” ražotne Tukumā, kategorijā “Energoefektīvākā renovētā daudzdzīvokļu ēka Latvijā” – ēka Jelgavas ielā 13, Saldū, kategorijā “Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā. Jaunbūve” – ēka Antonijas ielā 16a, Rīgā, kategorijā “Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā” – Ērgļu profesionālās vidusskolas dienesta viesnīca, bet kategorijā “Energoefektīvākā vienģimenes ēka Latvijā” – ēka Priežu ielā 11a, Ventspilī.

Pievienot komentāru

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājā ar nelegālu gāzes pieslēgumu dzīvojusi augsta amatpersona (18)Tuvākajā laikā Latvijā tiks atvērts dabasgāzes tirgus un cena tiks noteikta, tirgotājam un lietotājam vienojoties. Tam gatavojoties, valdībai jāpieņem virkne noteikumu, bet
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+