Latvijā
Kriminālziņas

Arī trešdien uguns laupījusi vairāku cilvēku dzīvības 16

Foto no pixabay.com

Neraugoties uz pēdējās dienās publiski izplatītajiem atgādinājumiem par ugunsdrošību, īpaši aukstajā laikā, arī aizvadītajā diennaktī liesmas ir atņēmušas dzīvību trim cilvēkiem, bet vēl divi ugunsgrēkos cietuši, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) informācija.

Plkst. 8.16 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Vangažu ielā Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies divpadsmit stāvu mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka devītā stāva dzīvoklī deg dīvāns un sadzīves mantas 5m2 platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā cilvēks. Plkst. 10.05 ugunsgrēks tika likvidēts.

Savukārt plkst. 11.10 VUGD saņēma izsaukumu uz Mazā Kalna ielu Rīgā, kur divstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka pirmā stāva dzīvoklī deg dīvāns un sadzīves priekšmeti 1m2 platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā cilvēks. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 12.45.

Plkst. 20.37 tika saņemts izsaukums uz Skrundas ielu Kuldīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies divstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka no pirmā stāva logiem nāk dūmi un tajā deg sadzīves priekšmeti un malka 4m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas saviem spēkiem evakuējās divi cilvēki, kuri bija cietuši un tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 21.35 ugunsgrēks tika likvidēts.

Savukārt plkst. 21.47 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Pilskalnes ielu Ilūkstē, kur trīsstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka pa otrā stāva logiem nāk dūmi un tajā deg dīvāns un grīdas pārsegums 4m2 platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā viens cilvēks. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotās ēkas evakuēja 10 cilvēkus. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 23.52.

Šogad ugunsnelaimēs zaudētas jau 10 cilvēku dzīvības. VUGD aicina īpaši piedomāt un parūpēties par savu un līdzcilvēku drošību, neaizmirstot par ugunsdrošību. VUGD norāda, ka lielu daļu no traģiskajām varēja novērst, ja cilvēki rīkotos atbildīgi un ievērotu elementāras ugunsdrošības prasības, kā piemēram, nesmēķētu gultā, pie krāsns nenovietotu degtspējīgus priekšmetus vai mēbeles, nelietotu bojātas krāsnis un savos mājokļos ierīkotu dūmu detektorus.

LA.lv