×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
17. decembris, 2013
Drukāt

Arī turpmākos divus gadus būs valsts atbalsts bērniem privātajos bērnudārzos

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

2014.gadā un 2015.gadā valsts turpinās sniegt atbalstu bērniem, kuri apmeklē privātās izglītības iestādes, jo nav ieguvuši vietu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē.

Kopējais pašvaldības piešķirtais finansējums un valsts atbalsts nedrīkstēs pārsniegt 228 eiro (160 latus) Rīgas plānošanas reģionā esošā privātā izglītības iestādē un 185 eiro (130 latus) – ārpus Rīgas plānošanas reģiona esošā privātā izglītības iestādē. Valsts atbalsta maksājums arī turpmāk būs līdz 100 latiem jeb 142 eiro, bet pārējo daļu varēs segt pašvaldības.

Tādējādi tiks sniegts atbalsts vecākiem, kuru bērni nav nodrošināti ar vietām pašvaldību pirmsskolas izglītības iestādēs un kuri šī iemesla dēļ nevar iesaistīties darba tirgū.

Risinājumus šajā jautājumā ministrija gatavoja lielā steigā, jo ar jauno gadu spēku zaudētu pašreizējais regulējums par valsts atbalsta izmaksu. Vēl pirmdien koalīcijā tikuši apspriesti vairāki risinājumi, bet šodien valdības sēdē izdevies vienoties par IZM izstrādāto alternatīvo variantu.

Privātajām izglītības iestādēm atbalsta saņemšanai katru mēnesi līdz 5.datumam pašvaldības noteiktā kārtībā būs jāsniedz pašvaldībā pieprasījums par iepriekšējo mēnesi pašvaldības atbalsta saņemšanai, savukārt valsts atbalsta saņemšanai būs jāiesniedz pieprasījums IZM.

Ja bērnam, kurš apmeklē privāto izglītības iestādi, tiks piedāvāta vieta pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē, kuras rindā bērns ir reģistrēts, bērna vecākiem būs tiesības atteikties no šī piedāvājuma un turpināt pirmsskolas izglītības programmas apguvi privātajā izglītības iestādē, ja šajā pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē rindā ir reģistrēti viens vai vairāki bērni. Šādā gadījumā brīvā vieta pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādei tiks piedāvāta nākamajam šīs pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes rindā reģistrētajam bērnam.

Ja pašvaldības dārziņā būs brīvas vietas, pašvaldība tās piedāvās bērniem, kas apmeklē privāto izglītības iestādi un ir reģistrēti konkrētās pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes rindā. Pašvaldība atbalsta izmaksu par privātās izglītības iestādes pakalpojumiem pārtrauks no 1.septembra, kad bērns sāks kārtējā pirmsskolas izglītības programmas posma apguvi pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē.

Pašvaldības atbalsts par privātās izglītības iestādes sniegtajiem pakalpojumiem tiks aprēķināts proporcionāli dienu skaitam, kad bērns ir apmeklējis privāto izglītības iestādi.

Valdība šodien atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādāto alternatīvo noteikumu projekta redakciju, bet vienlaikus noteica, ka līdz tā parakstīšanai tas jāsaskaņo ar Latvijas Pašvaldība savienību, Tieslietu un Finanšu ministriju.

Aizvadītajā nedēļā valdība vienojās, ka tiks turpināta valsts atbalsta izmaksa ģimenēm ar bērniem, kuri uzņemti pašvaldības rindā, bet nav saņēmuši vietu pašvaldības bērnudārzā un izmanto aukles pakalpojumus, aģentūru LETA informēja IZM.

Arī turpmāk vecāki varēs slēgt līgumu ar aukli jeb bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzēju – fizisku vai juridisku personu – un saņemt ikmēneša valsts atbalstu bērniem, kam trūkst vietas pašvaldības bērnudārzā. Atbalstu izmaksās līdzšinējā kārtībā un apmērā gan fiziskām, gan juridiskām personām – pakalpojuma sniedzējiem.

IZM norāda, ka bērnu uzraudzības pakalpojumu kā alternatīvu ir izvēlējušās daudzas ģimenes un kopš septembra reģistrēti 367 bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzēji, kam izsniegti sertifikāti, no tiem strādā 171 pakalpojumu sniedzējs, tostarp 17 juridiskas personas.

Valdībā apstiprinātie noteikumi turpina to tiesisko regulējumu, ko līdz šim nodrošināja Ministru kabineta noteikumi “Kārtība, kādā tiek aprēķināts un piešķirts valsts atbalsts par bērniem no pusotra gada vecuma līdz brīdim, kad tiek uzsākta obligātā bērna sagatavošana pamatizglītības ieguvei, ja bērns saņem pakalpojumu pie privātā pakalpojumu sniedzēja”.

Pieņemto noteikumu darbības laiks ir noteikts līdz 2014.gada 31.decembrim. Nākamajam gadam piešķirtais finansējums šī pakalpojuma apmaksai ir gandrīz 9,6 miljoni latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+