×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. augusts, 2014
Drukāt

Ārpus apdzīvotām vietām drīkstēs pārvietoties tikai atstarojošās vestēs (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Ilustratīvs attēls

Turpmāk gājējiem un velosipēdu vadītājiem diennakts tumšajā laikā ārpus apdzīvotām vietām būs jālieto atstarojoša veste ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem – šāds lēmums pieņemts šodien valdības sēdē.

Šāds apģērbs diennakts tumšajā laikā būs jāvalkā arī apdzīvotās vietās posmos, kuri nav pietiekami un vienmērīgi apgaismoti.

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss uzsver: “Uz Latvijas ceļiem joprojām cieš un iet bojā cilvēki, puse no kuriem ir tieši mazaizsargātie satiksmes dalībnieki. Mēs nedrīkstam pieļaut, ka pagājušā gada rudens statistika uz ceļiem atkārtotos. Domāju, ka ikviens autovadītājs no savas pieredzes ļoti labi zina, ka lietainos rudens vakaros ir grūti pamanīt gājējus un velosipēdistus, kuri pārvietojas gar brauktuves malām ārpus apdzīvotām vietām, un viņi man piekritīs, ka atstarojošās vestes ir veids, kā mazaizsargātajiem ceļu satiksmes dalībniekiem sevi pasargāt un kļūt pamanāmiem autovadītājiem.”

Šāda prasība ceļu satiksmes noteikumos tiek ieviesta, atbilstoši 2013. gada 2. decembra Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē nolemtajam.

Savukārt bērniem līdz 12 gadu vecumam, braucot ar velosipēdu, sākot ar šī gada 1. oktobri, būs jāvalkā aizsargķivere.

Grozījumi noteikumos stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā portālā Latvijas Vēstnesis.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Kāda vēl var būt polemika par šo jautājumu? Tas bija jau sen jāievieš. Un “Sviesta” kungs velti cer, ka viņa komentāru kāds novērtēs kā asprātīgu…

    • Pirms pieņem likumu, jāpadomā kā to izpildīt! Teorētiski tas paredz, ka ziemā katram izejot no mājām ir jāņem līdzi veste ….

  2. Sen bija laiks!!

  3. Sen bija laiks…. Tas taču viņu pašu labā. Tumšajā laikā reizēm pretīm braucošajai mašīnai ir tāāādas gaismas, ka jādomā vispār vai ceļu var redzēt, kur nu vēl kādu bez atstarotājiem. Un kur tad vēl tās ziemassvētku eglītes( fūres), kā viņiem ļauj tā izrotātiem braukt pa ceļu.

  4. Aizmirsa, ka gājējiem no 1.novembra obligāti būs jāvalkā sertificēti ziemas apavi 😀 minimālais protektora dziļums atkarīgs no svara 😀

Draugiem Facebook Twitter Google+