Latvijā
Sabiedrība

Ārpus Latvijas pašlaik mīt 370 tūkstoši 16

Foto AFP/LETA

Ārlietu ministrijā (ĀM) 24.augustā plkst.10.30 speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Pēteris Elferts diasporas organizācijas un sadarbības partnerus iepazīstinās ar informatīvo ziņojumu par ministrijas aktivitātēm diasporas jomā 2013.-2015.gadā, kā arī nodos amata pienākumus nākamajam diasporas vēstniekam-diplomātam Atim Sjanītam.

Kā aģentūru LETA informēja ministrijā, informatīvais ziņojums par ministrijas aktivitātēm diasporas jomā iekļauj informāciju par projektiem kultūras, izglītības, ekonomikas, sporta un pētniecības jomās, ko ministrija un Latvijas diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecības ārvalstīs organizējušas vai atbalstījušas laikā posmā no 2013. līdz 2015.gadam.

Projekti īstenoti Latvijā, Īrijā, Lielbritānijā, ASV, Krievijā, Vācijā, Zviedrijā, Spānijā, Dānijā, Beļģijā, Gruzijā, Austrālijā, Somijā, Itālijā, Luksemburgā un citās Latvijas diasporas mītnes zemēs. Kopumā īstenotas aptuveni 90 dažādas aktivitātes, tostarp Pasaules Latviešu ekonomikas un inovāciju forums.

Vēstnieks Pēteris Elferts norādīja, ka ārpus Latvijas dažādās mītnes zemēs pasaulē, dzīvo, mācās un strādā vairāk nekā 370 000 diasporas pārstāvju, kas ir nozīmīga daļa no Latvijas. Sadarbība ar diasporu ir viena no ĀM prioritātēm.

“Latviskās identitātes un saiknes ar Latviju uzturēšana, diasporas pilsoniskās un politiskās līdzdalības veicināšana, sadarbība ar diasporu ekonomikā, kultūrā, izglītībā un zinātnē, intelektuālā potenciāla aprites veicināšanā, kā arī atgriešanās veicināšana ir svarīgi darbības virzieni. ĀM ir sagatavojusi apskatu par paveikto pēdējo trīs gadu laikā, lai kopīgi ar diasporas organizācijām un diasporas jomu atbildīgajām institūcijām izvērtētu diasporas politikas attīstību un turpmāk veicamās aktivitātes,” viņš sacīja.

Darba grupas diasporas jautājumos sēdē piedalīsies jaunais diasporas vēstnieks Atis Sjanīts, kurš amatā stāsies 26.augustā. Sjanīts līdz šim bijis Latvijas vēstnieks Turcijā, Ukrainā, Kanādā, Lietuvā, nerezidējošais vēstnieks Moldovā, Ministru prezidenta padomnieks ārlietu jautājumos, ĀM valsts sekretāra vietnieks juridiskajās un konsulārajās lietās un šobrīd turpina pildīt arī nerezidējošā vēstnieka Irānā un Irākā amata pienākumus.

ĀM norādīja, ka diasporas politikai jābūt ilgtspējīgai, balstītai zināšanās par diasporu un tās vajadzībām, tāpēc ministrija atbalstījusi arī diasporas un migrācijas procesu izpēti – Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas pētījumu centra darbību. Ministrija darbojusies arī komunikācijas jomā, lai stiprinātu sadarbību starp diasporas organizācijām un Latvijas institūcijām.

Saistītie raksti

Informatīvais ziņojums atspoguļo arī datus par diasporas Latvijas pilsonības un dubultpilsonības jautājumiem, kā arī aktuālo par Latvijas valstspiederīgo interešu aizstāvību un konsulāro pakalpojumu nodrošināšanu ārvalstīs.

Darba grupas sēdē piedalīsies arī Pasaules Brīvo latviešu apvienības pārstāvniecības Rīgā vadītājs Jānis Andersons un Eiropas Latviešu apvienības priekšsēdētājs Kristaps Grasis, pārstāvji no Kultūras ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Ministru prezidenta biroja, Latviešu valodas aģentūras, Sabiedrības integrācijas fonda, Latvijas Pašvaldību savienības un Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas pētījumu centra.

LA.lv