Latvijā
Kriminālziņas

Ārvalstnieks ar viltotu karti mēģina izņemt naudu no bankomāta Rīgā0

Foto: Valsts policija

Pagājušajā piektdienā, 5. oktobrī, ap pulksten diviem dienā likumsargi aizturējuši kādu ārzemnieku, kurš nelikumīgi mēģinājis izņemt skaidru naudu no bankomāta Rīgas centrā, portāls LA.lv uzzināja Valsts policijā (VP).

VP amatpersonas iepriekš, saņemot operatīvo informāciju par iespējamiem mēģinājumiem izmantot svešus maksāšanas līdzekļus Rīgā, ko plānoja izdarīt ārvalstnieks, pastiprināja monitoringu un sadarbību ar bankām un iestādēm, kas kontrolē kredītkaršu veiktos darījumus.

Tika identificēti vairāki mēģinājumi Rīgas centrā izņemt naudas līdzekļus ar kādas Āzijas valsts kredītkartēm. Iesaistot patruļdienesta struktūrvienības, tika pastiprināta kontrole pie Rīgas centrā esošajiem bankomātiem.

Pie viena no bankomātiem centrā tika sastapts vīrietis, kurš izmantojis baltu plastikāta karti bez apzīmējumiem, kas vizuāli atgādina maksājuma karti.

Vīrietis aizdomās par viltotu kredītkaršu izmantošanu minētajā bankomātā tika aizturēts un nogādāts VP iecirknī apstākļu noskaidrošanai.

VP norāda, ka pie aizturētā vīrieša likumsargi personas pārmeklēšanas laikā atrada vēl 19 baltas plastikāta kartes, kas bija ieprogrammētas ar kādas Āzijas valsts izdevējbankas kredītkaršu datiem.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka aizturētais vīrietis nelikumīgi iegādājies svešu personu bankas kontu datus, kas reģistrēti ārpus Latvijas, un piesaistījis tos baltajām plastikāta kartēm, tādējādi pretlikumīgā ceļā iegūstot naudu.

Saistītie raksti
Aizturētais 1984. gadā dzimušais vīrietis ir ārzemnieks un iepriekš nav nonācis Valsts policijas redzeslokā.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 193. panta trešās daļas – par finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa viltošanu, kā arī par šāda viltojuma izplatīšanu vai izmantošanu. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz septiņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Aizturētajam vīrietim piemērots drošības līdzeklis – uzturēšanās noteiktā vietā un paziņošana par dzīvesvietas maiņu.

LA.lv