Ekonomika
Darbs un nauda

Ārvalstu investori stāsta, kas raksturīgs strādājošajiem Latvijā0

Foto: pexels.com

Latvijas stiprā puse ir cilvēkkapitāls, ceturtdien intervijā Latvijas Radio pauda Ārvalstu investoru padomes Latvijā (ĀIPL) izpilddirektors Mārtiņš Panke.

“Cilvēki, kas Latvijā strādā, ir ar ļoti augstu darba kultūru, atbildīgi, ar labām zināšanām, ar labām prasmēm. Tā arī ir mūsu ķīla nākotnes izaugsmei. Mums ir cilvēkkapitāls, kas ir spējīgs radīt lielāku un lielāku pievienoto vērtību, tādējādi nodrošinot turpmāku valsts ekonomikas attīstību,” teica Panke.

Viņš arī atzīmēja, ka viens no iemesliem, kāpēc Lietuvai un Igaunijai līdz šim ir veicies nedaudz labāk ārvalstu investīciju piesaistē kā Latvijai, ir tas, ka Latvijas pozicionējumā ir pietrūkusi konsekvence salīdzinājumā ar kaimiņvalstīm, proti, Igaunija sevi pozicionē kā e-valsti, Lietuva sevi pozicionē kā valsti, kura attīsta dalīto pakalpojumu centrus, bet Latvijā uzvari diezgan bieži ir mainījušies.

“Lai mēs nākotnē būtu veiksmīgāki, mums ir nepieciešams skaidrs un nemainīgs piedāvājums,” pauda Panke.

Tāpat viņš norādīja, ka, sekmīgai ārvalstu investīciju piesaistei, ir ļoti svarīgi, lai sadarbība ar investoriem valstī strādā visos līmeņos.

“Ir lietas, kas tiek ļoti labi izdarītas valsts pusē, bet daudzos brīžos ir pietrūkusi pašvaldību ieinteresētība investīciju projektu piesaistē, darba vietu izveidē. Bieži ir dzirdēts, ka šķērslis, kāpēc atsevišķi investīciju projekti netiek īstenoti, ir pašvaldības atbalsta trūkums,” sacīja Panke.

Ārvalstu investoru padome Latvijā ir nevalstiska organizācija, kurā apvienojušies lielākie ārvalstu kapitāla uzņēmumi no dažādām nozarēm, ārvalstu tirdzniecības kameras Latvijā un Rīgas Ekonomikas augstskola.

Padomes mērķis ir izmantot tās biedru pieredzi un zināšanas, lai sniegtu rekomendācijas valsts pārvaldes institūcijām uzņēmējdarbības vides pilnveidošanai Latvijā un konkurētspējas uzlabošanā ārvalstu investīciju piesaistē.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Šteinbuka piekristu, ja viņu uzrunātu kandidēt uz Latvijas Bankas prezidenta amatu
1 diena
MK
Mārtiņš Kalaus
Ekonomika
Uz daudziem reģionālajiem ceļiem parādīsies atstarojošie signālstabiņi
1 diena
LA
LA.LV
Ekonomika
Patēriņa kredītu visbiežāk ņem turīgie
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Latvijā
“Putina kreklu” skandāls iedvesmo radikāli Lindermani savai apģērbu līnijai 1
8 stundas
LE
LETA
Ekonomika
”PNB bankas” kreditori varētu neatgūt miljoniem eiro
7 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Varbūt mūsu atmiņas ir kā akmeņi! Saruna ar akmeņu muzeja vadītāju Vilni Strautiņu 1
Intervija 7 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Lielbritānijas parlaments nobalso par breksita termiņa pagarināšanu 1
11 stundas
MZ
Monika Zīle
Latvijā
Monika Zīle: Mitoloģijas mācības
7 stundas