×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
30. septembris, 2016
Drukāt

Ārzemēs dzīvojošos latviešus aicina valsts simtgadē dāvināt “Stāstu segu”

Foto: ShutterstoockFoto: Shutterstoock

Ilustratīvs foto

Muzejs un pētniecības centrs “Latvieši pasaulē” aicina ārzemēs dzīvojošos Latvijai 100 gadu jubilejā dāvināt savu “stāstu segu”, aģentūru LETA informēja projekta “Stāstu sega Latvijai” vadītāja Aija Abens.

Līdz 2017. gada 30. augustam ārzemēs dzīvojošie latvieši aicināti uz Rīgu sūtīt pašu rokām gatavotus un izrotātus 18×18 centimetru kvadrātiņus lielizmēra tekstilmozaīkas segai, kas būs veltījums Latvijas Republikas dibināšanas 100. jubilejai.

Tekstilmozaīkas segas, kuras tradicionāli gatavo angliski runājošās zemēs, mēdz iegūt simbolisku nozīmi, tās tiek arī mantotas no paaudzes paaudzē. Auduma gabaliņi no kāzu un kristību kleitām vai no tautastērpiem glabā atmiņas par nozīmīgiem dzīves notikumiem.

Latvijas simtgades segu no akcijas dalībnieku atsūtītajiem gabaliņiem kopā šūs tekstilmāksliniece Janta Meža.

Stāstu segas idejas pamatā ir Anglijas latvietes Ritas Jefimovas dāvinājums muzejam – sega, kuru uz Eiropas Latviešu dziesmu svētkiem Līdsā 1982. gadā darināja 59 rokdarbnieces no Līdsas un Bredfordas.

Akcijas “Stāstu sega Latvijai” atklāšana notiks 4. oktobrī, tajā piedalīsies Līdsas segas meistares Jefimova un Ilona Uskalis, turklāt varēs apskatīt arī vēsturisko segu.

Akciju “Stāstu sega Latvijai” organizē muzejs “Latvieši pasaulē”, to atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un ASV vēstniecība Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+