×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
31. janvāris, 2016
Drukāt

Ašeradens ir gatavs kļūt par ekonomikas ministru (12)

Foto-LETAFoto-LETA

Līdzšinējais Finanšu ministrijas (FM) parlamentārais sekretārs, “Vienotības” valdes loceklis Arvils Ašeradens (V) būtu gatavs kļūt par ekonomikas ministru, ja partijas valde viņu virzītu šim amatam.

Ašeradens aģentūrai LETA atzina, ka būtu ar mieru ieņemt ekonomikas ministra krēslu Māra Kučinska (ZZS) vadītajā valdībā, taču politiķim esot svarīgi, lai viņu šim amatam izvirza “Vienotības” valde.

Taujāts, vai ir zināms, ka “Vienotības” valde viņu patiešām varētu virzīt ekonomikas ministra amatam, Ašeradens sacīja, ka šobrīd partijā notiek intensīvas konsultācijas, lai sabalansētu dažādo “strāvojumu un spārnu” intereses.

Politiķis arī atklāja, ka pirmais “Vienotības” valdības pārstāvniecības modeļa dizains varētu tapt pirmdien no rīta partijas frakcijas sēdē. Savukārt pati izvirzīšana notikšot vakarā notiekošajā valdes sēdē.

Ašeradens piebilda, kļūstot par ekonomikas ministra amata kandidātu, viņam būtu svarīgs arī “Vienotības” domes atbalsts. Pēc politiķa teiktā, patlaban svarīgāka par indivīdu ambīcijām ir partijas politiskās pozīcijas saglabāšana, kā arī atgriešanās pie tām pozīcijām, kurās “Vienotība” bija kādreiz. Ašeradens cer, ka caur viņa izvirzīšanu partijas iekšienē netiks veicināti konflikti, bet gan tieši pretēji – tie mazināti.

Lūgts nosaukt svarīgākos darbus, kas, pēc viņa domām, būtu jāpaveic nākamajam ekonomikas ministram, Ašeradens minēja gāzes tirgus liberalizācijas jautājuma sakārtošanu, investīciju piesaisti, kā arī uzlabojumu veikšanu nodarbinātības politikā. Politiķis skaidroja, ka patlaban dažādās tautsaimniecības nozarēs bieži izveidojas darbaspēka pārpalikums, bet tajās, kuras reāli varētu veicināt tautsaimniecības attīstību, novērojams darbinieku trūkums, un šo situāciju vajadzētu mainīt.

Jau ziņots, ka Ašeradens neoficiāli ticis minēts kā iespējamais “Vienotības” pretendents uz ekonomikas ministra posteni topošajā Kučinska valdībā, tomēr oficiāli partija savus pārstāvjus darbam valdībā plāno nominēt pirmdien, 1.februārī.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Nu vāji klājas tai “Vienotībā”. Iekšējās nesaskaņas neļauj ministru amatiem izvirzīt spējīgos, piemērotākos cilvēkus. Vai Ašeradens ir izcils deputāts? Vai viņš būs izcils ministrs? Un pret Viņķeli, kura būtu gan jāizmēģina Izglītības ministres krēslā, iestājas savulaik neveiksmīgā ministre Druviete. Skumji par Vienotību. Nākamajās vēlēšanās nu gan nebūs par ko balsot

 2. Šitais Timurs???

 3. nepārvarams ārprāts, Atbildēt

  ja cilvēks neapzinās savas spējas un varēšanu!!! Vēl nepiedodamāk tas ir “VIenotībai”, ja zinot visus faktus par šo neprāti, kas lien iekšā, kur vien durvis vaļā, ļaus viņam būt ekonomikas ministram??? NEKAD LATVIJA NETIKS UZ AUGŠU, TAS GAN IR SKAIDRS!!! TE STEIDZĪGI JĀMAINA Saeimas ievēlēšanas likums, ja gribam kaut ko sasniegt! Partijām PILNĪGI VIENALGA,Kurš aizņem “brīvo”vietu?! REZULTĀTS PARTIJAS NEINTERESĒ!!!! JAU 25 GADUS MUĻĻĀJAMIES!!! TĀPĒC VALSTS TERITORIJA IR TUKŠA UN AIZBRAUKŠANA TURPINĀS….

 4. Ekonomista izglītība? Ko jūs, ka tik partijā un pie siles, lai vienoti raustu.

 5. Āzi par dārznieku, ka tik savējais! Te var redzēt, cik daudz V rūp tautsaimniecības un valsts intereses. Vecā nomenklatūra rullē! Ašerādens būs tikpat zinošs un varošs ekonomikas ministrs, cik es astronauts, jo ekonomika un ģeogrāfija tomēr ir visai dažādi jēdzieni.

 6. Kad beidzot šie kungi apzināsies savas spējas?Kā pionieri-vienmēr gatavs!

 7. Ir gadījies kontaktēties. Ir ļoti prasmīgs nozīmēt vainīgos par savām kļūdām. Baigais receklis, kam patīk spēcīgas sievietes – Ēlerte, Kehre un gara virkne citu.

 8. Nosaucot svarīgākos darbus uzreiz var redzēt, ka Ašeradens par ekonomikas ministru neder.

 9. A.Ašeradens ir mācījies Rīgas 72. vidusskolā, kur sācis nodarboties ar kinoamatierismu. Pēc vidusskolas beigšanas mēģinājis iestāties Vissavienības Kinematogrāfijas institūtā Maskavā, taču neveiksmīgi. Tā vietā iestājies Latvijas Valsts universitātes Ģeogrāfijas fakultātē. Pirms studijām strādājis “Latinform” krāsu fotolaboratorijā, vēlāk iecēla par ārštata fotokorespondentu. 1992. gadā privatizēja kopā ar Sarmīti Ēlerti u.c. laikrakstu „Diena”. Kur te ekonomikas zināšanas.?

 10. Varētu jau arī iet sievas teātrī par skatuves strādnieku, ja pilnīgi vienalga kādu matu ieņemt- kaut neko no ekonomikas un finansēm kukū!

Draugiem Facebook Twitter Google+