×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
16. jūlijs, 2018
Drukāt

Ašeradens: Latvija tuvāko triju gadu laikā varētu atteikties no OIK (17)

Arvils Ašeradens. Foto - LETAArvils Ašeradens. Foto - LETA

Latvija tuvāko triju gadu laikā varētu pilnībā atteikties no obligātā iepirkuma komponentes (OIK), pirmdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V).

“Šobrīd mēs esam salikuši kopā scenāriju, kas ļauj triju gadu laikā pilnībā atteikties no OIK maksājumiem. Mēs 1.augustā publiskosim šo scenāriju. Viegli nebūs. Es jau redzu, ka šobrīd ir ļoti asa pretreakcija,” teica Ašeradens.

Vienlaikus ministrs atzina, ka Latvija no OIK varētu atteikties arī nākamajā gadā, bet šādā gadījumā valsts tiktu ierauta apjomīgās tiesvedībās. “Es nespekulēšu, bet šīs summas varētu būt simtos miljonu eiro. Mūsu uzdevums ir atrast tiesiskus risinājumus, kādā veidā mēs varam tikt no šīs situācijas ārā,” teica Ašeradens, piebilstot, ka tostarp labus instumentus attiecīgā jautājuma risināšanai piedāvā Eiropas Komisija.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka valdība šogad 17.aprīlī nolēma izveidot darba grupu elektroenerģijas obligātā iepirkuma maksājumu sistēmas atcelšanai. Darba grupas vadītājs ir Ašeradens, bet darba grupas vadītāja vietnieks ir Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis. Darba grupā ir iekļauti atbildīgo ministriju un valsts institūciju vadītāji un eksperti, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Ārvalstu investoru padomes un citu valdības sociālo partneru vadītāji, kā arī atjaunojamo energoresursu nozares asociāciju pārstāvji.

Darba grupai līdz šā gada 1.augustam uzdots izvērtēt OIK un subsidētās elektroenerģijas sistēmas ietekmi uz tautsaimniecību, sagatavot priekšlikumus OIK maksājumu sistēmas atcelšanai, kā arī sagatavot priekšlikumus esošo atbalsta saņēmēju darbības nosacījumiem pēc OIK maksājumu sistēmas atcelšanas.

Savukārt Ekonomikas ministrijai līdz šā gada 1.septembrim uzdots iesniegt Ministru kabinetā priekšlikumus normatīvu grozījumiem par elektroenerģijas OIK maksājumu sistēmas atcelšanu, ņemot vērā darba grupas priekšlikumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Aleksandra Kutuzova Atbildēt

  Tik ilgi bija jacakarejas, lai pienemtu it ka svarigus likumus un tagad varetu nopusties un teikt – nu ja, kaut ka ne ta sanaca, pagaidiet tris gadus un tad izkulsimies no siem mesliem. Vienkarsi geniali.

 2. NEKĀDI 3 GADI, TŪLĪT UN NEKAVĒJOTIES!!!

 3. KĀDI 3 GADI VAJADZĪGI AŠERĀDENAM, LAI ATTEIKTOS NO OIK??? KAS NOTIEK AR OIK ATCELŠANU UZREIZ?
  IEVIESA NEVIENAM NEPRASOT? VĀJPRĀTS AR TIEM ZAGĻIEM UN VIŅU ATBALSTĪTĀJIEM!? VAJADZĒTU ”PARAKST” DZIĻĀK ZEM AŠERĀDENA VĒLMES VILKT GARUMĀ!? KAS GALU GALĀ IR AR ŠO MINISTRU???

 4. OIK afēra, kas attiecas uz dabasgāzes dedzināšanu, ir jāatdzīst par noziedzīgu nodarījumu ar iepriekšēju nodomu, secīgi, valsts iesaiste šai afērā ir jāaptur nekavējoties. OIK ieviesējus pat nevajadzēs tiesāt – paši viens otru saplosīs.

 5. Kaut kas tomēr nav kārtībā ar šīm te kompensācijām, vajadzētu tikt vaļā ātrāk

 6. !!!!! Triju gadu laikā!? Tikmēr slauks visus, kamēr vien var noslaukt. Ja konstatēta netaisnība, tad tā jālabo uzreiz, nevis jāļauj dažiem vēl raust savos maciņos.

 7. Man ļoti žēl ka nekas īpaši šajā jautājumā nemainīsies. Jau šīs afēras pirmsākumos klīda teiciens, ka Kalvītim ūdens, bet Šķēlem gaiss. Pārējais pienāca klāt vēlāk. Un neviens taču nesēdēs. Šķēle zog no pašiem pirmsākumiem. Ja kāds atceras G24, tie sapratīs. Vēl no skaļākajiem digitālā televīzija. Tā ka ar oiku mēs arī esam dimbā. Kamēr nenotiesās kaut vienu lielo zagli, nekas pat nevar mainīties.

 8. Vienotības gals! Bet Ašerādenam jānovelk kaut kā tas ministrēšanas laiks.

 9. =Latvija tuvāko triju gadu laikā varētu pilnībā atteikties no obligātā iepirkuma komponentes (OIK), pirmdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V).=
  Varētu un varbūt ”nevarētu” un par cik paciņām zaļo papīrīšu tur Šveicē?
  OIK ir blēdība jau no paša sākumā un kā blēdība ir jātaisa ciet – jāslēdz. Tajā pašā laikā ir jāsameklē šis OIK blēdības īstie autori un uz Siguldas kūdras purviem ar lāpstām pierādīt savu ”taisnību” rokot kūdru – protams at tiesas spriedumu – tikai tā politiskā griba zaļo papīrīšu veidā tik ātri pazūd pat lielprokuroram un pat Satversmes tiesai – bailes atzīt valsts mēroga blēdību…

 10. …. Kad kungi būs pietiekoši sazagušies .

 11. Vecais(Старый) Atbildēt

  Savādi gan:”Tiesiskā paļāvība likumdošanai”ŠOREIZ attiecināma TIKAI uz OIK saņēmējiem un”neattiecas”uz maksātājiem.Likums tika pieņemts PĀRKĀPJOT ES REGŪLAS…Generālprokuratūra un KONSTITUCIONĀLĀ TIESA nevirzija izskatīšanai pieņemto OIK likumu KĀ NEATBILSTOŠU SATVERSMEI NO LIKUMA PIEŅEMŠANAS BRĪŽA!Kam KALPO,ko AIZSTĀV Ģenerālprokuratūra un Konstitucionālā tiesa?

 12. OIK ir no tās pašas liberālisma operas, kā ātrie kredīti. “Ātrais kredīts” latviski skan – augļošana. OIK ir augļošana ne vairs pret indivīdu, bet pret visu iedzīvotāju kopumu, pret valsti. Bībelē augļošana ir nosodīta, tas ir grēks. Ulmaņlaikā augļošana bija ar likumu aizliegta. Arī komunismā tāpat. Turpretim liberālismā augļošana ir likumiska indivīda uzņēmējdarbība, jo liberālisma pašā pamatā ir brīvība vienam indivīdam apčakarēt otru līdz pēdējam kreklam, lai kļūtu bagāts, un tā bagātais paliek arvien bagātāks, jo viņam ir vara un likumi, bet tauta top arvien nabagāka. Šobrīd augļošanas aizliegšana būtu bagātnieka cilvēktiesību pārkāpums. Par laimi liberālisma ziedu laiki ir beigušies, tautas arvien labāk saprot, ka liberālisma ideoloģija ir tāda pati maldu teorija kā komunisms – vienas nelielas ļaužu grupas interesēs. Šobrīd ir vajadzīgi drosmīgi cilvēki, kas esošo likumu robežās OIK afēristus sauktu pie atbildības. Vai – referendums.

 13. OIK ir no tās pašas liberālisma operas, kā ātrie kredīti. “Ātrais kredīts” latviski skan – augļošana. OIK ir augļošana ne vairs pret indivīdu, bet pret visu iedzīvotāju kopumu, pret valsti. Bībelē augļošana ir nosodīta, tas ir grēks. Ulmaņlaikā augļošana bija ar likumu aizliegta. Arī komunismā tāpat. Turpretim liberālismā augļošana ir indivīda likumiska uzņēmējdarbība, jo liberālisma pašā pamatā ir brīvība vienam indivīdam apčakarēt otru līdz pēdējam kreklam, lai kļūtu bagāts, un tā bagātais paliek arvien bagātāks, jo viņam ir vara un likumi, bet tauta top arvien nabagāka. Šobrīd augļošanas aizliegšana būtu bagātnieka cilvēktiesību pārkāpums. Par laimi liberālisma ziedu laiki ir beigušies, tautas arvien labāk saprot, ka liberālisma ideoloģija ir tāda pati maldu teorija kā komunisms – vienas nelielas ļaužu grupas interesēs. Šobrīd ir vajadzīgi drosmīgi cilvēki, kas esošo likumu robežās OIK afēristus sauktu pie atbildības. Vai referendums.

 14. Kaut kā atgādina padomju varas ienākšanu Latvijā- pāris stundu laikā izsūtīja desmitiem tūkstošus , nekavējoties atņēma visus īpašumus, bet pēc tikai 50 gadiem varēja sākt meklēt arhīvos dokumentus, tiesāties, staigāt pa instancēm , lai šos īpašumus atgūtu.

 15. Varētu atteikties, bet…

 16. Ak tikai varētu atteikties,tas nozīmē ka varētu arī neatteikties.

 17. Arī atteikties no šādiem ministriem OIK ieviesējiem. Ieviesa nekavējoties, bet, lūk, lai atteiktos no OIK vajadzīgi gadi.

Draugiem Facebook Twitter Google+