×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
23. augusts, 2015
Drukāt

Asociācija: pateicoties sausajiem laika apstākļiem, kartupeļus mazāk apdraud lakstu puve

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto

Pateicoties sausajiem laika apstākļiem kartupeļus patlaban mazāk apdraud kartupeļu lakstu puves izplatība, aģentūrai BNS sacīja Kartupeļu Audzētāju un pārstrādātāju savienības valdes priekšsēdētāja Aiga Kraukle.

Viņa apliecināja, ka sausums augusta pirmajās nedēļās nodrošinājis, ka kartupeļu lakstu puves neizplatās kartupeļu laukos, kurus tā līdz šim nav skārusi. “Lai gan migla naktīs joprojām veicina kartupeļu lakstu puves izplatību un laukos, kurus tā jau ir skārusi ne ļoti strauji, bet pacietīgi iet uz priekšu, tur kur nav [kartupeļu lakstu puves], laksti joprojām turas gana labi, ir zaļi. Nekādu milzīgu problēmu nav arī bioloģiskajos laukos,” sacīja Kraukle.

Arī Kartupeļu Audzētāju un pārstrādātāju savienības valdes priekšsēdētājas vietnieks Ilmārs Immurs aģentūrai BNS norādīja, ka pašreizējos sausajos laika apstākļos kartupeļu lakstu puves risks ir minimāls un patlaban tās izplatība ir ierobežota. “Vietām agrajām kartupeļu šķirnēm bija iespēja, ka uzmetīsies kartupeļu [lakstu] puve, bet pašlaik tā ir apturēta,” sacīja Immurs.

Kartupeļu Audzētāju un pārstrādātāju savienības mērķis ir apvienot kartupeļu audzētājus un pārstrādātājus, lai koordinētu biedrības biedru savstarpējo darbību kopīgu interešu aizstāvēšanai, veicinātu sadarbību, tirgus attīstību un iekšējā tirgus aizsardzību, kā arī, lai pārstāvētu savu biedru intereses attiecībās ar valsts varas, pārvaldes un citām institūcijām Latvijā un ārzemēs, kuru darbība ietekmē biedrības biedru intereses.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+