×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
16. decembris, 2016
Drukāt

ASV atbildēs uz Krievijas hakeru uzbrukumu vēlēšanām (1)

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

ASV rīkosies, lai atbildētu uz liecībām par Krievijas hakeru uzbrukumiem ASV vēlēšanu ietekmēšanai, paziņojis ASV prezidents Baraks Obama.

“Manuprāt, nav šaubu, ka tad, kad kāda ārzemju valdība cenšas ietekmēt mūsu vēlēšanu integritāti, mums ir jārīkojas,” intervijā radiostacijai NPR pavēstīja Obama. “Un mēs to darīsim mūsu izvēlētajā laikā un vietā. Kaut kas no tā varētu būt atklāts un publiskots. Kaut kas no tā varētu nebūt.”

Obama uzdevis ASV izlūkdienestiem veikt pilnu pārskatu par hakeru uzbrukumiem un sniegt viņam atbildi pirms viņš pamet amatu 20.janvārī.

“Kad mēs saņemsim gala ziņojumu, manuprāt, mēs varēsim sniegt visaptverošu un labāko minējumu par motīviem,” sacīja Obama.

Kā trešdienas vakarā ziņoja ASV telekanāls “NBC News”, ASV izlūkdienestu amatpersonas tagad uzskata, ka Putins bija personīgi iesaistīts hakeru uzbrukumos ASV prezidenta vēlēšanu kampaņas laikā, lai atriebtos demokrātu kandidātei Hilarijai Klintonei.

Putin personīgi devis norādījumus, kā jānopludina un citādi jāizmanto hakeru iegūtie ASV demokrātu materiāli, ziņoja NBC, atsaucoties uz divām informētām amatpersonām, kam bija “augsts pārliecības līmenis” par šo hakeru uzbrukumu jauno vērtējumu.

Tiek uzskatīts, ka Putins nespēja piedot Klintonei to, ka viņa kā valsts sekretāre publiski apšaubīja 2011.gada Krievijas parlamenta vēlēšanu godīgumu. Putins arī apsūdzēja Klintoni musināšanā uz ielu protestiem Krievijā.

Izlūkdienesta amatpersonas pavēstīja NBC, ka Putina sākotnējais mērķis šajos kiberuzbrukumos bija atriebties Klintonei, bet vēlāk tas pārtapa par plašākiem centieniem parādīt pasaulei ASV politikas korumpētību un radīt iespaidu, ka citas valstis vairs nevar paļauties uz ASV kā drošu globālu līderi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. tāds intresants paziņojums
    jo vispār jau faktu ka hakeri iejaukušies neviens nav spējis pierādit, vai kaut daļeji apstiprināt. ari balsu pārskaitišana ar roku neko nedeva tramps vienalga bija uzvaretājs. tur kur balsošanas mašinas gļukoja, tur kā reiz klintones labā balsis centās pieskaitit….
    bet ko tikai zaudetāju puse neizdomā ja zaudet neprot

Draugiem Facebook Twitter Google+