Pasaulē
Citur

ASV no cietuma atbrīvota Krievijas aģente Butina0

Foto: REUTERS/Scanpix/LETA

ASV no cietuma atbrīvota Krievijas pilsone Marija Butina, kura izcietusi 18 mēnešu cietumsodu par līdzdalību sazvērestībā ar mērķi nodibināt neoficiālus kontaktus ar amerikāņiem, kas varētu ietekmēt ASV politiku, liecina ASV Imigrācijas un muitas dienesta publiskotā informācija

Butina 2018.gada jūlijā tika aizturēta Vašingtonā. Viņa tika apsūdzēta, ka bez atbilstošas reģistrācijas darbojusies kā ārvalsts aģente.

Pērnā gada decembrī Butina, tiesā parakstot vienošanos par atzīšanos, apliecināja, ka viņas darbības bijušas daļa no sazvērestības, lai nodibinātu neoficiālus kontaktus ar amerikāņiem, kas varētu ietekmēt ASV politiku.

Tiesas sēdē Vašingtonā Butina skaidroja, ka darbojusies Krievijas amatpersonas vadībā.

Viņa atzinās, ka centusies nodibināt kontaktus ar ietekmīgo ASV šaujamieroču lobija organizāciju, lai dibinātu neoficiālus kontaktus konservatīvajās aprindās pirms ASV 2016.gada prezidenta vēlēšanām, kurās Donalds Tramps sakāva Hilariju Klintoni.

Saistītie raksti
Butinas lieta tika nodalīta no ASV īpašā prokurora Roberta Millera izmeklēšanas par Krievijas saitēm ar Trampa kampaņas cilvēkiem.

Domājams, ka Butina, kas pašreiz atrodas ASV Imigrācijas un muitas dienesta uzraudzībā, atgriezīsies Krievijā.

LA.lv