×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
14. maijs, 2015
Drukāt

ASV palielina karavīru skaitu Latvijā un nosūta sešus helikopterus (12)

Foto - LETAFoto - LETA

ASV vēl vairāk nostiprinājušas Baltijas valstu drošību, jo Gaisa spēku aviācijas bāzē Lielvārdē ieradušies vairāk nekā 70 ASV karavīru ar sešiem helikopteriem UH-60 “Black Hawk”, liecina informācija Aizsardzības ministrijas izveidotajā portālā “sargs.lv”.

Lai atbalstītu ASV iniciatīvu “Strong Europe” un operāciju “Atlantic Resolve”, vakar Lielvārdē ieradās vairāk nekā 70 ASV karavīru ar sešiem helikopteriem. Viņi Latvijā piedalīsies kopīgos treniņos ar Nacionālo bruņoto spēku karavīriem un sniegs atbalstu vairākās starptautiskajās militārajās mācībās, tai skaitā “Saber Strike”, kas norisināsies jūnijā Baltijas valstīs un Polijā.

Kaujas helikopteru bataljons atradīsies Lielvārdē līdz novembra beigām. Kopumā Latvijā tagad uzturēsies jau aptuveni 210 ASV karavīri, jo Ādažos kopš marta ir izvietoti aptuveni 140 šīs valsts karavīri ar sešiem tankiem M1A2 “Abrams” un sešām bruņumašīnām M2A3 “Bradley”.

Piloti, helikopteru apkalpes un tehniskā nodrošinājuma speciālisti ieradušies Latvijā no Hanteras armijas bāzes Savanā, Džordžijā.

No Džordžijas štata Latvijā bija ieradušies arī 3.kājnieku divīzijas “Raider” 1.bruņotās brigādes kaujas grupas 7.kājnieku pulka “Cottonbalers” 2.bataljona karavīri, kas jau kopš marta atrodas Ādažos. Viņus atbalsta arī 173.kājnieku brigādes 91.kājnieku pulka 1.eskadriļas karavīru vada līmeņa vienība. Karavīri uzturas Eiropā jau no marta sākumā, sākotnēji viņu bāzes vieta bija Vācijā, pēc tam Polijā.

Lai uzņemtu ASV karavīrus Lielvārdē, Gaisa spēku aviācija bāzē veikti nozīmīgi infrastruktūras sagatavošanas darbi. Aviācijas bāzē atjaunotas 20 istabas, kurās var izmitināt līdz 110 karavīriem, veikta elektroinstalāciju, ūdensvadu un grīdas seguma nomaiņa un citi remontdarbi. Tāpat tika iepirktas mēbeles un veļas mazgājamās mašīnas, kā arī labiekārtota atpūtas telpa. ASV karavīriem dzīvojamajās telpās būs pieejams arī bezvadu internets.

Tāpat ir sākts arī ēdnīcas atjaunošanas darbs.

Jau ziņots, ka pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas pērn pavasarī un agresijas Ukrainas austrumos ASV sāka operāciju “Atlantic Resolve” – tā ir mācību operācija Baltijas valstīs un Polijā. Tās mērķis ir apliecināt Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas iedzīvotājiem, ka alianse viņus aizstāvēs.

Pērn Latvijā atradās arī Norvēģijas Bruņoto spēku karavīri. Šogad to plāno darīt arī Vācija un Dānija.

Baltijas jūrā maija sākumā ienācis arī ASV vadāmo raķešu kuģis iznīcinātājs “Jason Dunham”, tādējādi pastiprinot operācijas “Atlantic Resolve” spēkus.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. save the USA .

 2. Šī frāze vnk izsit no sliedēm: “… tika iepirktas mēbeles un veļas mazgājamās mašīnas…”, tos karavīrus agrāk neapdzīvotās telpās izvieto vai?! Citādi, protams, ļoti labi, ka mūsu militāristi var iepazīties ar normālu bruņojumu un gūt jaunas prasmes. Man gan tas viss nedaudz izskatās pēc tādas ieroču reklamēšanas. Redz cik laba tehnika – varam vēl arī pārdot… Viennozīmīgi šeit redzami daudzi savstarpēji izdevīgi aspekti.

 3. Baltijas valstu iedzīvotāji var priecāties. ASV, NATO valstu karaviri sen te bija vajadzīgi kuplākā skaitā. Pēc kremļa lakstīgalu skaļās pogāšanas redzams, ka esam uz pareizā ceļa. Lai Dievs svētī ASV! Latvijai vēl vajadzētu par prezidentu ievēlēt Levitu. Igaunijā un Lietuvā par esošajiem prezidentiem nav jāsarkst un nav jākaunas! Rīgā laiks ievest kārtību atbrīvojoties no N.U.

  • latvāņu lumpenim Atbildēt

   ;))))))) tu ārstēties neesi mēģinājis? Pie psihoterapeuta vai vismaz pie lopdaktera. Un galvu izmantot priekš domāšanas arī neesi mēģinājis?! Jā, patiešām – smags gadījums, faktiski bezcerīgs. ;)))

 4. Cerams, ka pretgaisa un prettanku raķetes drīz sekos.

 5. LETAs žurnālisti jau visu par Latvijas drošību pasniedz kā uz paplātes lielā kaimiņa drošības iestādēm, lai tām atvieglotu militārās informācijas vākšanu un spiegošanu. Esot taču preses un vārda brīvība, tāpēc zem šī dūmu aizsega mūsu drošības iestādes atļauj viņiem nopludināt jebkuru informāciju, arī militāra rakstura. Ir paradoksāli, ka pie mums visa cita informācija var būt slepena, izņemot militāro. Un žurnālisti neslinko: cik karavīru, cik helikopteru, cik kuģu, cik tanku un bruņutransportieru ieradušies, kādas markas un kur tie atrodas – viss tiek sīki aprakstīts presē! Nezinu vēl kādu valsti, kur tik pavirši izturas pret SAVAS valsts drošību!

 6. Domāju, ka informācija par militārām operācijām, ieročiem, manevriem, kaŗavīru skaitu un izvietojumu nav publiski reklamējama. Tas ir drošības jautājums.

 7. saimnieki atgādina par sevi, lai plebeji zim uz prezidenta velešanām kam padoms/atļauja jāprasa

  • Galvenais ir, lai atljauja nav jaaprasa Kremlii! Bet taisni to jau Putina trolji veeleetos. Manupraat, kamer muusu biedri buus amerikaanji, tikmeer Putins mums neuzbaaziisies. Krievi uzbruuk tikai vaajiem pretiniekiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+