×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
21. novembris, 2013
Drukāt

Atbrīvo vides aktīvistus (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Sanktpēterburgas tiesa piekritusi pret drošības naudu atbrīvot starptautiskās vides aizstāvju organizācijas “Greenpeace” kuģa “Arctic Sunrise” kapteini ASV pilsoni Pīteru Vilkoksu un vēl vienu aktīvisti – dānieti Faisu Ulāsenu.

Līdz šim tiesa piekritusi atbrīvot pret galvojumus 14 no 30 arestētajiem “Greenpeace” aktīvistiem. 30 ekologu kustības “Greenpeace” aktīvisti, kurus Krievija pēc protesta akcijas Barenca jūras ūdeņos septembrī arestēja un turēja ieslodzījumā Murmanskā, pagājušajā nedēļā tika nogādāti Sanktpēterburgā.

Aizturēto vidū ir seši Britānijas un četri Krievijas pilsoņi, kā arī vēl 16 citu valstu, tostarp Argentīnas, Itālijas, Francijas un Austrālijas, pilsoņi. Aizturētie sākotnēji tika apsūdzēti pirātismā, bet oktobra beigās Krievijas Izmeklēšanas komiteja paziņoja, ka apsūdzības pirātismā tiek pārkvalificētas uz apsūdzībām huligānismā.

Aktīvistu arestēšana piesaistīja plašas sabiedrības uzmanību, un vairākas pasaules mēroga slavenības, tostarp Madonna un Pols Makartnijs, nākušas klajā ar aicinājumu viņus atbrīvot. Izskatot aktīvistu lūgumus atbrīvot viņus pret galvojumu, Sanktpēterburgas tiesa līdz šim noraidījusi tikai vienu lūgumu. Pirmdien arestētajam Austrālijas pilsonim radistam Kolinam Raselam apcietinājuma termiņš tika pagarināts līdz 24. februārim. Pārējo aktīvistu atbrīvošana pret galvojumu tomēr nenozīmē, ka viņi varēs pamest Krieviju. Viņiem joprojām būs jāstājas tiesas priekšā par apsūdzībām, par kurām viņiem draud daudzi gadi cietumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Precizēšu – maina drošības līdzekli un tas nebūt nav tas pats, kas apgalvots virsrakstā.

Draugiem Facebook Twitter Google+