Mobilā versija
+3.9°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
12. februāris, 2015
Drukāt

Atcels prasību par nepārtrauktu videonovērošanu mājās ražota alkohola tirdzniecībā

vins

Saeima ceturtdien pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Alkoholisko dzērienu aprites likumā, kas atceļ obligāto prasību veikt nepārtrauktu videonovērošanu lauku tūrisma mītnēs, kurās tirgo mājražotāju produkciju, aģentūra BNS uzzināja Saeimā.

Grozījumi precizē šobrīd spēkā esošo prasību par nepārtrauktu videonovērošanas nodrošināšanu alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecībā un paredz, ka turpmāk uzņēmumiem, kas ražošanas vietā realizē paša ražotus vīnus, raudzētus dzērienus vai pārējos alkoholiskos dzērienus, videonovērošana nebūs nepieciešama.

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas deputāts Ingmārs Līdaka (ZZS) iepriekš skaidroja, ka Alkohola aprites likumā patlaban ir iestrādāta norma, ka jebkurā alkohola tirdzniecības vietā ir jābūt videonovērošanas sistēmai, taču mājražotājiem atļautais alkohola tirdzniecības daudzums nav samērīgs ar novērošanas sistēmu uzstādīšanas izmaksām, kas kā minimums ir 200-300 eiro, tāpēc likumā ir jāveic izmaiņas.

Saeimai par grozījumiem būs jālemj divus lasījumos, jo to parlamentā virza steidzamības kārtībā.

Jau vēstīts, ka grozījumi Alkoholisko dzērienu aprites likumā stājās spēkā šā gada 1.janvārī un paredz, ka alkoholiskie dzērieni, izņemot alu, kurā absolūtais spirta daudzums nepārsniedz 5,8 tilpumprocentus, jāizvieto nodalītā tirdzniecības zāles pašapkalpošanās zonā vai alkoholisko dzērienu tirdzniecība būs jāorganizē, individuāli apkalpojot katru pircēju. Tāpat noteikts, ka kopā ar alkoholiskajiem dzērieniem šajā zonā atļauts novietot arī tabakas izstrādājumus un to piederumus, kā arī tādas preces, kas saistītas ar alkoholiskajiem dzērieniem, tostarp dzērienu taras atvēršanas ierīces un dzērienu lietošanai paredzētus traukus.

Savukārt tirdzniecības zāles pašapkalpošanās zonā un pircēju individuālās apkalpošanas vietās, kur tiek tirgoti alkoholiskie dzērieni, izņemot alu, kurā absolūtais spirta daudzums nepārsniedz 5,8 tilpumprocentus, jānodrošina nepārtraukta videonovērošana un videoieraksts jāsaglabā vismaz septiņas dienas pēc ierakstīšanas.

Pievienot komentāru

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (14)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+