×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
8. janvāris, 2013
Drukāt

Atceres koncertos pieminēs mūziķi Mārtiņu Freimani

Foto - LETAFoto - LETA

Janvāra beigās un februāra sākumā vairākās Latvijas vietās notiks mūziķim Mārtiņam Freimanim veltīti piemiņas koncerti “[Ie]vērojot klusumu”, aģentūru BNS informēja Mārtiņa Freimaņa fonda izpilddirektore Agrita Bikaviņa.

Dažādu pasākumu cikls, kurā viņa draugi dalīsies dziesmās, dzejā un atmiņās par mūziķi, notiks desmit dienu – no 27.janvāra, kad Freimanis mira, līdz viņa dzimšanas dienai – 7.februārim.

Freimanim veltīto koncertu cikls sāksies ar viņa labāko dziesmu nošu grāmatas atvēršanu. To sastādījis grupas “Tumsa” taustiņistrumentālists Normunds Kalniņš un to izdod “MicrecPubishing” sadarbībā ar Mārtiņa Freimaņa fondu. Pēc grāmatas atvēršanas kinoteātrī tiks demonstrēts arī grupas “Tumsa” 13 gadu jubilejas koncerts.

Koncertu un tikšanos cikla pasākumi notiks Ādažos, Jēkabpilī, Madonā, Valmierā, Siguldā, Ogrē un Skrundā. Katrā vietā tiks demonstrēta Arvīda Krieva dokumentālā filma “Dzīve kā košums” par Freimani un grupu “Tumsa”, uzstāsies viņa tuvākie draugi, būs arī Freimaņa fotogrāfiju izstāde un viņa dzejas lasījumi. Aicināti uzstāties arī vietējie mākslinieki.

Piemiņas pasākumi noslēgsies 7.februārī ar vērienīgām svinībām Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē, kur uzstāsies gan grupa “Tumsa”, gan visi Freimaņa draugi – Lauris Reiniks, Kārlis Būmeisters, Emīls Balcers, Emīls Dreiblats, Olga Rajecka, Māra Upmane-Holšteina, Aija Andrejeva, grupas “Putnu balle”, “PeR”, “Blitze”, “The Capybaras”, “Crazy Dolls”, “Tumsas” vijolnieces un citi.

Biļetes nopērkamas “Biļešu paradīzes” tīklā un www.bilesuparadize.lv. Katra nopirktā biļete ir ziedojums Mārtiņa Freimaņa fondam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+