×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
1. marts, 2012
Drukāt

Atgriežas savās īstajās mājās

jelgava_km_7

Vakar Rīgā svinīgā ceremonijā Svētā Pētera baznīcai un Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejam tika nodoti mākslas priekšmeti, kas atgūti no Polijas.

Latvijas vēstnieks Polijā Einars Semanis ceremonijas laikā pasniedza Latvijas kultūras ministrei Žanetai Jaunzemei-Grendei (“VL”/”TB”/LNNK) Latvijas kultūras vērtību nodošanas protokola oriģinālu, kurš tika parakstīts 16. februārī Karaļa pilī Varšavā, klātesot Polijas prezidentam Broņislavam Komorovskim. Šajā protokolā ir dokumentēts vēsturiskais fakts, ka Polijas kultūras ministrs Bogdans Zdrojevskis nodod Valsts prezidentam Andrim Bērziņam kultūras vērtības, kas Otrā pasaules kara laikā bija nonākušas Polijas Republikas teritorijā.

Einars Semanis atzīmēja, ka šis pasākums ir svarīgs apliecinājums Latvijas un Polijas ļoti labajām attiecībām. Pierādījums tam esot arī šī ceremonija, kad Jelgavas galma galdnieka Tobiasa Heinca 1617. gadā izgatavotā lasāmpults un 1596. gadā Rīgas pilsētas lietuves vadītāja Hansa Meiera veidotais septiņžuburu bronzas svečturis atgriežas savās īstajās mājās pēc vairāk nekā 70 gadu prombūtnes.

Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš parakstīja protokolu par Jelgavas Svētās Trīsvienības protestantu baznīcas inkrustētās 17. gadsimta lasāmpults atgūšanu, bet Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (“SC”) – protokolu par Pētera baznīcai piederējušā 16. gadsimtā darinātā svečtura saņemšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+