Mobilā versija
+4.4°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
10. janvāris, 2015
Drukāt

Atjauno izmeklēšanu lietā par uzbrukumu žurnālistam Jākobsonam

Foto: LETAFoto: LETA

Žurnālists Leonīds Jākobsons.

Prokuratūra atcēlusi Valsts policijas (VP) lēmumu, ar kuru izbeigts kriminālprocess par uzbrukumu portāla “kompromat.lv” žurnālistam Leonīdam Jākobsonam.

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors vakar atcēlis VP pieņemto lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu un vienlaicīgi atcelts arī policijas lēmums par kriminālprocesa pārkvalificēšanu, informēja prokuratūras preses pārstāve Una Rēķe.

Kriminālprocess nosūtīts policijai pirmstiesas izmeklēšanas turpināšanai.

Jau ziņots, ka Jākobsons prokuratūrā pārsūdzēja policijas lēmumu par lietas izbeigšanu.

Gandrīz trīs gadu laikā VP nav izdevies atrast personas, kas uzbruka portāla “kompromat.lv” žurnālistam Jākobsonam, un attiecīgais kriminālprocess ticis izbeigts, nesen rakstīja portāls “Ir”.

Kriminālprocess noilguma dēļ izbeigts pagājušā gada nogalē, liecināja policijas pieņemtais lēmums. Inspektore Līga Rancāne lēmumā raksta, ka pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots – 2012.gada 29.martā Aleksandra Čaka ielas nama kāpņu telpā žurnālistam uzbruka divas personas, izsmidzināja gāzes baloniņu un sagrieza labo vaigu. Sākotnēji kriminālprocess tika sākts par huligānismu, kas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu, bet vēlāk, pagājušā gada 1.decembrī, tas pārkvalificēts pēc cita Krimināllikuma panta – par vieglu miesas bojājumu nodarīšanu.

Pēc nozieguma pārkvalificēšanas, atsaucoties uz 2012.gada likuma redakciju, inspektore Rancāne konstatējusi, ka noilguma termiņš par mazāk smagu noziegumu ir divi gadi un šajā gadījumā šis termiņš ir pagājis, tāpēc policija 29.decembrī kriminālprocesu izbeidza. Patlaban likums ir grozīts un noilgums mazāk smagu noziegumu lietās ir pieci gadi.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā, kurā nopratināts cietušais, viņa ģimenes locekļi un notikuma brīdī kopā ar Jākobsonu esošais dēls, kā arī noteikta miesas bojājumu ekspertīze, nav izdevies noskaidrot personas, kuras izdarīja noziegumu pret žurnālistu, lēmumā raksta inspektore Rancāne.

Jākobsons pēc uzbrukuma pauda, ka tas saistīts ar viņa profesionālo darbību.

Policijai lietā bija divas pamatversijas – uzbrukums Jākobsonam saistīts ar viņa profesionālo darbību vai ar personīgiem motīviem. Pamatā policija strādāja ar pirmo versiju. Uzbrukums žurnālistam 2012.gadā izraisīja plašu rezonansi medijos un sabiedrībā.

Savukārt prokuratūra Jākobsonam uzrādījusi apsūdzību saistībā ar Ušakova elektroniskā pasta vēstuļu publiskošanu. Lieta patlaban atrodas tiesā.

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (47)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Līdz bākai Kolkā aizbrist nevarēja, bet tuvu gan: Unikālā jūras atkāpšanāsAizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas, pateicoties austrumu vējam. Visā Latvijas
Draugiem Facebook Twitter Google+