×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
6. februāris, 2013
Drukāt

Atkārtoti tiks uzvesta dejas izrāde „No zobena saule lēca”

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Šā gada novembrī Ķīpsalas hallē skatītājiem atkārtoti būs iespēja sekot līdzi dejas izrādei “No zobena saule lēca”, kas pirmo reiz publikai tika piedāvāta 2010. gada novembrī, informēja izrādes producents Edžus Arums.

Kopumā plānotas četras izrādes “No zobena saule lēca”, kas būs skatāmas no 15. novembra līdz 17. novembrim.

Dejas izrāde “No zobena saule lēca” tika uzvesta 2010. gada novembrī. Pēc skatītāju lielās intereses redzēt izrādi, kā arī pašu dalībnieku izteiktās vēlmes izdzīvot šo stāstu vēlreiz nolemts uzvest šo uzvedumu atkārtoti, pauda Arums.

Izrāde “No zobena saule lēca” ir mītisks stāsts par seno baltu dzīvi, kuru vairāk nekā 900 dalībnieki atspoguļo dejā, mūzikā, rituālos un scenogrāfijas simbolos. Stāsts radīts kā kultūras vērtība, kas atspoguļo mūsu senču viedo dzīvesziņu. Izrādes sižetiskā līnija ļauj iepazīt seno baltu dzīves gājumu, ikdienu, būtiskākos ritus, piemēram, dzimšanu, kristības un kāzas.

Izrāde ir par cilvēka likteni – spēju to pieņemt. Tā mēģina izprast un atspoguļot cilvēka iekšējās sajūtas un izpausmes kara priekšnojautās un realitātē. Stāsts ir ne par tiem, kas karo, bet par tiem, kas kādu pavada karā, par tiem, kas dzīvo blakus, par tiem, kas gaida pārnākam no kara, un par tiem, kas nesagaida. Izrāde ir kā himna ikvienam latvietim un baltu kultūras pārstāvim.

Uzvedumu veidojusi pieredzējusi radošā komanda – režisors Uģis Brikmanis, horeogrāfs Agris Daņiļevičs, mūzikas autori ir bungu un dūdu grupa “Auļi”, bet muzikālā vadītāja – Ilze Grunte. Uzvedumā piedalīsies 18 dažādu paaudžu Latvijas deju kolektīvi, etnomūziķi Zane Šmite, Ivars Cinkuss, Kristīne Ādmine, Liene Brence un koris “Gaudeamus”.

Biļetes iepriekšpārdošanā uz dejas izrādēm var iegādāties “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+