Pasaulē

Atklāj, kas Ukrainā noslepkavoja bijušo Krievijas parlamenta deputātu 16

Foto Sputnik/Scanpix/LETA

Bijušā Krievijas parlamenta deputāta Denisa Voroņenkova slepkavību pastrādāja 1988.gadā dzimis Ukrainas pilsonis Pāvels Paršovs, kurš dzimis Sevastopolē un bijis Krievijas specdienestu aģents, paziņojis Ukrainas iekšlietu ministra padomnieks Antons Gerašenko.

“Savas dzīves laikā Pāvels Paršovs nekad oficiāli neizbrauca ārpus Ukrainas robežām. Tomēr 2015.gada februārī viņš šķērsoja Ukrainas robežu, kājām izejot cauri vienam kontrolpunktam uz robežas ar Baltkrieviju. Krievijā, kur viņš atradās pirms nogādāšanas Ukrainā, viņš izgāja kursu diversantiem domātā īpašās sagatavošanas skolā, kas tika izveidota vēl Staļina NKVD laikā,” sociālajā tīklā “Facebook” pavēstīja Gerašenko.

Viņš norādīja, ka Paršovam tika uzdots iefiltrēties kādā bruņoto spēku vai Nacionālās gvardes apakšvienībā, kurai, vēlams, būtu jābūt ar “skaļu vārdu” sabiedrības apziņā, un izlikties, ka viņš ir parasts karavīrs. Paršovs gadu esot dienējis vienā Nacionālās gvardes apakšvienībā.

“Kaujās viņš nepiedalījās. No dienesta viņš aizgāja 2016.gada augustā. Pēc tam viņš no Maskavas gaidīja pavēli rīkoties,” piebilda Gerašenko, piebilstot, ka Paršovs saņēmis un izpildījis pavēli noslepkavot Voroņenkovu.

Gerašenko atklāja, ka izmeklēšanā tiek pārbaudīti visi slepkavības sagatavošanas un organizēšanas apstākļi. Izmeklēšanā kopš slepkavības brīža jau daudz esot izdevies noskaidrot.

Saistītie raksti

“Tāpat rūpīgi tiek pārskatīti pārbaužu kritēriji, pēc kuriem notiek pieņemšana Ukrainas bruņotajos spēkos, Nacionālajā gvardē un citās Ukrainas spēka struktūrās attiecībā uz iespējamu darbu Krievijas Federācijas specdienestos, Tā kā vēl nav zināms, cik tādi pāveli paršovi pēdējos gados pie mums Ukrainas specdienestos, policijā, Nacionālajā gvardē, bruņotajos spēkos ir iesūtīti (..) un, cik daudz nelaimju viņi mūsu daudz cietušajai Ukrainai vēl var sagādāt, sākot ar teroraktiem pret ievērojamiem žurnālistiem un politiķiem, līdz pat diversijām pret transportu un militārajiem objektiem,” piebilda Gerašenko.

Jau ziņots, ka Kijevas centrā ceturtdien tika nošauts bijušais Krievijas Valsts domes deputāts Voroņenkovs. Slepkavība notikusi līdzās viesnīcai “Premier Palace”.

Uzbrucējs nošāva Voroņenkovu, kuram nesen tika piešķirta Ukrainas pilsonība, un ievainoja viņa apsargu. Pats uzbrucējs tika ievainots un slimnīcā mira. Ukrainas Iekšlietu ministrija apstiprinājusi, ka slepkava ir Ukrainas pilsonis.

Atrodoties Ukrainā, Voroņenkovs sāka aktīvi kritizēt Krievijas varu. Krieviju viņš salīdzināja ar nacistisko Vāciju, un apliecināja, ka personīgi nav balsojis par Krimas aneksiju.

LA.lv