Kultūra
Māksla

Atklās gleznotājas Ingas Jurovas pesonālizstādi “Četri gadalaiki Alises brīnumzemē” 16

Publicitātes foto

Vasaras pilnbriedā Klasiskās mākslas galerija “Antonija” aicina apmeklēt gleznotājas Ingas Jurovas personālizstādi “Četri gadalaiki Alises Brīnumzemē”. Izstādes atklāšana 15.jūlijā plkst. 18:00.

Izstādē apskatāms gleznu cikls “Četri gadalaiki Alises Brīnumzemē”, kas tapis laika posmā no 2011. gada līdz 2016. gadam.

Māksliniece Inga Jurova par šiem darbiem ir teikusi: “Pasaule, kuru gleznoju, ir reālās pasaules spoguļattēls. Gandrīz reāla pasaule. Mākslā un literatūrā ir stils – maģiskais reālisms. Ikdienišķais un noslēpumainais, primitīvais un neizprotamais, likumsakarīgais un absurdais, smeldzīgais un smieklīgais.

Paradoksi. Spilgtas krāsas automātiski nenozīmē prieku un optimismu, melnais nav sinonīms bēdām. Tomēr krāsai ir milzīga nozīme.

Gleznu modeli patiešām sauc Alise un šis fakts mani uzvedināja uz domu par gleznu ciklu “Četri gadalaiki Alises brīnumzemē”. Alises tēls kļuva par manu alter ego, ap kuru sāka veidoties vide un sabiedrība. Aizspogulija, kurā reflektējušies manas dzīves notikumi. Mana, nevis Luisa Kerola, brīnumzeme, kuras centrā ir sieviete un laikmetīgajai mākslai pašlaik absolūti neaktuāla tēma – cilvēciskās jūtas.”

Izstāde apskatāma līdz 16. augustam Klasiskās mākslas galerijā “Antonija”
Inga Jurova (1972) absolvējusi LMA glezniecības nodaļu un ieguvusi Maģistra grādu mākslā (2000). Izstādēs piedalās no 1996. gada, māksliniece veido arī sienu gleznojumus.

LA.lv