Mobilā versija
-1.5°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
1. decembris, 2014
Drukāt

Atklāts “vienpatnības” gēns

Foto - 123rf.comFoto - 123rf.com

Ķīniešu zinātnieki atklājuši īpašu gēnu, kurš ir viens no iemesliem, kāpēc sabiedrībā ir vienpatņi, kas ilgstoši dzīvo bez otrās pusītes, ziņo Vācijas portāls “FOCUS”.

Pekinas universitātes zinātnieki veica ģēnētisko izpēti 600 studentu matiem. Rezultāts: par būšanu bez otrās pusītes acīmredzami ir atbildīgs gēns 5-HTA1. Pētnieki uzsver, ka šis gēns ietekmē laimes hormonu seratonīnu. Gēna C versija, pastiprina hormona ražosanu, bet otra – G versija, to kavē.

Jau citi agrāk veikti pētījumi pierādījuši, ka gēniem ir ietekme uz seksuālo partneru skaitu un attiecību ilgumu. Zināms ir arī, ka cilvēki ar zemāku seratonīna līmeni jūtas neērtāk ciešās attiecības, nekā cilvēki ar augstu šī hormona līmeni.

Ķīniešu veiktajā pētījumā starp cilvēkiem, kuri ir vieni, 60 procentiem bija hormonu nomācošā – G versija. Starp dalībniekiem, kam ir C versija, bez attiecībām bija 50 procenti .

Gēns 5-HTA1 palielina risku būt vienam par 20 procentiem. Starp studentiem, kam ir gēna G versija, par 20 procentiem bija vairāk vienpatņu, nekā pētījuma dalībniekiem ar gēna C versiju.

Turklāt pētījuma dalībniekiem ar G versiju ir nosliece uz neirozi un depresiju. “Tā kā pesimisms un neirotiskums ir kaitīgs attiecību veidošanai, kvalitātei un stabilitātei, šī saistība var negatīvi ietekmēt arī mīlas dzīvi,” raksta pētījuma autori.

Pievienot komentāru

Līgavas kā ziedi jaunā kāzu kleitu kolekcijā2017. gada pavasara-vasaras sezonu gaidot, kāzu modes zīmols "Ingrida Bridal" ir nācis klajā ar jaunāko kāzu kleitu kolekciju "Blooming Flowers".
Pieci sejas kopšanas rituāli pārejai uz "ziemas laiku"Mainoties gadalaikiem, jāmaina sejas kopšanas paradumi.
LEGO Duplo - Konstruktori pašiem mazākajiem!Mazuļa dzīves periods ir īpašs, un to apzinās katra jaunā māmiņa. Viņas mazais iemācās pasauli, kuru mēs pazīstam un zinām, pilnīgi no
Draugiem Facebook Twitter Google+