Pasaulē

“Atlantic Council”: Krievijas draudi Ukrainā sasnieguši jaunu līmeni 16

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Nesenās Krievijas darbības liecina par jauna līmeņa draudiem Ukrainai un potenciāli arī Kaukāza reģionam, Baltkrievijai vai Baltijas valstīm, teikts domnīcas “Atlantic Council” (“Atlantijas padome”) mājaslapā publiskotajā rakstā.

Tajā norādīts, ka Krievijas soļi var liecināt par “jaunu plaša mēroga militāro operāciju”.

“Vispirms 2016.gadā Krievija izveidoja 25 divīzijas un 15 brigādes, karavīru skaitu palielinot tikai par 10 000 cilvēku,” norādītā rakstā, kura autors ir domnīcas “American Foreign Policy Council” (“Amerikas ārpolitikas padome”) eksperts Stīvenss Blanks.

“Pēc tam šī militārā procesa laikā 2016.-2017.gadā Maskava izveidoja 1.gvardes tanku armiju, 40.armiju un 8.armiju un izvietoja tās gar visu Ukrainas robežu,” teikts Blanka rakstā.

Eksperts secinājis, ka tas iespējams liecina par Krievijas nodomu uzsākt ilgstošu plaša mēroga karu, izmantojot padomju tipa armiju, ko veido sākotnēji tikai uz papīra pastāvošas vienības, kas materializēsies masu mobilizācijas procesā.

Rakstā arī norādīts, ka turpinās Krievijas kiberuzbrukumi dažādām Ukrainas institūcijām.

Krievijas nesenās darbības un spēku izvietojums kopā ar augustā un septembrī gaidāmajām Krievijas militārajām mācībām “Zapad-2017” Baltkrievijā dod pamatu bažām par jaunu iebrukumu Ukrainā, Baltkrievijā vai pat Kaukāzā, secināts “Atlantic Council” publiskotajā Blanka rakstā.

LA.lv