×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
6. augusts, 2012
Drukāt

Atņem dzīvību tēvam un pamātei

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Svētdienas, 5.augusta, agrā rītā Ilūkstes novada Prodes pagasta ceļa posmā Aknīste– Subate notikusi dubultslepkavība. Uz ceļa tika atrasta automašīna LUAZ, kuras salonā atradās 52 gadus vecas sievietes līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm – šautām brūcēm kaklā un vēdera rajonā, bet netālu no automašīnas zemē bija atrasts 53 gadus veca vietējā iedzīvotāja līķis ar šautām brūcēm krūšukurvī, informē Latgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja prevencijas nodaļas inspektore Anastasija Laizāne.

 

Policija nesniedza informāciju par nogalināto personībām, taču ziņu portāls “d-fakti.lv” vēsta, ka nošauts ir jurists Viktors Brūveris un viņa dzīvesbiedre Daugavpils dzīvokļu komunālās saimniecības uzņēmuma darbiniece Larisa Serpionova.

Viktors Brūveris savulaik strādājis par mežsargu Daugavpils komunālajā saimniecībā, bet tika atlaists štatu samazināšanas dēļ. Tad viņš pabeidzis Baltijas Starptautisko akadēmiju un sācis praktizēt kā advokāts, bet pēdējā laikā strādājis par juristu Aknīstes pilsētas administrācijā.

Abus līķus atrada divi vīrieši, kuri uzreiz ziņoja policijai. Viens no aculieciniekiem “Latvijas Avīzei” pastāstīja, ka traģēdija notikusi pie šīs ģimenes privātīpašuma. “Vīrieša līķis atradās pie barjeras, rokās viņam bija atslēgas, kas liecināja par to, ka vīrietis vēlējās atslēgt barjeru un braukt mājās. Vīrietim bija iekšējā asiņošana, jo ārēji neko nevarēja manīt. Savukārt sievietes līķis atradās mašīnā, pasažiera vietā līdzās šoferim. Acīmredzot viņa pat nepaspēja izkāpt no auto. Sievietei tika šauts arī galvā,” spriežot pēc brūcēm, sacīja aculiecinieks, kurš vēlējās palikt anonīms. Viņš pieņem, ka dzīvesbiedri mājās atgriezušies no medībām, jo abi bija tērpušies speciālos tērpos.

Anastasija Laizāne informēja, ka uzsāktajā kriminālprocesā nekavējoties tika sākta izmeklēšana, veiktas visas neatliekamās izmeklēšanas darbības un meklēšanas pasākumi, pēc  kuriem par šo šausmīgo slepkavību tajā pašā dienā tika aizturēts nogalinātā vīrieša dēls, 1986. gadā dzimušais Edgars Brūveris.

Viņam tika atsavināti dažādi šaujamieroči. Aizturētais savu vainu nozieguma izdarīšanā atzīst. Tuvākajā laikā tiesa lems par apcietinājuma piemērošanu. Kā stāsta Subates pilsētas un Prodes pagasta pārvaldes vadītāja Sofija Glūmāne, jaunietis līdz 9. klasei mācījās Subates pamatskolā, vēlāk no 2003. līdz 2007. Gadam Ogres Meža tehnikumā, strādājis gan Daugavpilī, gan Rīgā. Subatē nemaz tik bieži nebija manīts.

Nogalinātais V. Brūveris dzīvoja Ilūkstes novadā netālu no Subates, strādāja Aknīstes pilsētā. Gan Subates pilsētas pārvaldes vadītāja Sofija Glūmāne, gan Aknīstes domes priekšsēdētāja Ingrīda Vendele teic, ka šī traģēdija bija ļoti negaidīta un šokējoša. “Viktors bija ļoti labs darbinieks, ļoti tolerants cilvēks. Viņš nekad nestāstīja par konfliktiem ģimenē vai draudiem,” teic I. Vendele. Abas sievietes “Latvijas Avīzei” stāsta, ka arī no apkārtējiem nekad nebija dzirdēts par drausmīgiem konfliktiem Brūveru ģimenē, nebija dzirdētas arī nekādas baumas. S. Glūmāne uzsver, ka pazīst šo dzimtu trīs paaudzēs, ģimene ir ļoti labvēlīga, ar alkohola lietošanu arī nekādu problēmu nav bijis. Neviens pat iedomāties nevar, kas varēja mudināt nogalinātā dēlu izdarīt tādu noziegumu.

V. Brūveram ir trīs dēli un viena meita. Portāls “dfakti. lv” vēsta, ka policija nopratināja visus trīs Viktora Brūvera pieaugušos dēlus, kurus viņš audzināja viens pats, jo bērnu māte ir pametusi ģimeni. Savukārt noslepkavotā vīrieša 85 gadus vecā māte Valentīna Semjonovna vakardien pie sevis uz tikšanos gaidīja policijas izmeklētāju, lai sniegtu viņam svarīgas liecības. Taču S. Glūmāne stāsta, ka V. Brūvera māte nav informēta par to, ka mazdēls ir nogalinājis viņas vienīgo dēlu. “Šobrīd viņa ir sazāļota, mēs vēl neatklājam viņai šo drausmīgo faktu, ka mazdēls, kuru viņa audzināja, palīdzot dēlam tikt galā bez sievas, nogalinājis pats savu tēvu,” teic S. Glūmāne.

Policija turpina  kriminālprocesa izmeklēšanu pēc Krimināllikuma 118. panta – slepkavība sevišķi  pastiprinošos apstākļos. A. Laizāne teic, ka slepkavības iemeslu versijas ir vairākas, taču,  kamēr viss tiek precizēts, informāciju izpaust nevar.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+