Atpūta pie ūdens ik gadu paņem 20 bērnu dzīvības 0

Atpūšoties pie ūdens, katru gadu dzīvību zaudē ap 20 bērnu, šodien preses konferencē pavēstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka vietnieks Kristaps Eklons.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Viedoklis
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba” 85
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā
Lasīt citas ziņas

Ik gadu atpūta pie ūdens paņem arī ap 200 pieaugušo cilvēku dzīvību. Eklons norādīja, ka šī statistika ir ļoti skarba, tādējādi aicinot ikvienu bērnu apgūt zināšanas par to, ko darīt, ja nokļūst nelaimē, kā palīdzēt citiem.

Šodienas preses konference par bērnu drošību uz ūdens notika Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā (UCAK), kurā piedalījās arī skolēnu konkursa “Esi drošs – neesi pārdrošs” otrās atlases kārtas dalībnieki.

CITI ŠOBRĪD LASA

Eklons atzīmēja, ka ugunsgrēkos katru gadu iet bojā vidēji pieci bērni, bet uz ūdens – četras reizes vairāk, aicinot skolēnus pievērst uzmanību, cik būtiskas ir zināšanas par to, ko nedrīkst darīt pie un uz ūdens.

Pērn VUGD darbinieki zem ūdens meklējuši četrus noslīkušus bērnus un 91 pieaugušo. Tomēr šie ir tikai viena dienesta dati, jo ugunsdzēsēji izbrauc tikai gadījumos, kad kādam vēl var palīdzēt – kad cilvēks slīkst un sauc pēc palīdzības, kā arī gadījumos, kad jāatrod noslīkušā mirstīgās atliekas.

Skolēnus šodien uzrunāja arī iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP), uzsverot, ka tikai izglītoti skolēni varēs palīdzēt nelaimē nokļuvušajiem. Konkursa rīkošana ļaušot ar praktiskiem piemēriem atgādināt, cik svarīgi ir rūpēties par savu un citu drošību. Ministrs izteica cerību, ka kāds no konkursa dalībniekiem nākotnē varbūt varētu kļūt par glābēju.

Arī Valsts policijas priekšnieks ģenerālis Ints Ķuzis uzsvēra, ka vissvarīgākais ir nelaimes brīdī atcerēties savas zināšanas, jo konkursā visiem ir tieksme tikai uzvarēt, bet brīdī, kad nepieciešams, visas zināšanas pēkšņi var aizmirsties.

Par to, cik bīstama var būt atpūta pie ūdens, skolēniem šodien stāstīja arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) priekšnieks Armands Ploriņš. Viņš norādīja, ka dažkārt spēles brīvā dabā var beigties ar nāvi. Ploriņš arī atgādināja jau sen zināmo teicienu: “Dievs sargā tos, kuri paši sevi sargā”.

Viens no konkursa organizatoriem ir arī ūdens atrakciju parks “Līvu akvaparks”, kura izpilddirektore Velta Lasmane skolēnus brīdināja par iespējamiem negadījumiem: “Lai laicīgi ieslēdzas kāda antivīrusa programma brīdī, kad gribas kādam izrādīties vai palielīties”.

Reklāma
Reklāma

Jau ziņots, ka konkursā skolēniem jādemonstrē savas zināšanas par drošību uz ūdens, pareizu rīcību ugunsgrēka gadījumā, drošību uz ielas un mājas, kā arī pirmās palīdzības sniegšanu.

Konkursa pirmajai atlases kārtai pavisam pieteicās 34 komandas, no kurām uz otro kārtu tiek virzītas 20 komandas – Rīgas reģiona un Jūrmalas skolu septīto un astoto klašu skolēni. Viņiem šodien būs jādemonstrē iepriekš sagatavotie priekšnesumi par tēmu “Esi drošs – neesi pārdrošs”, izmantojot jebkādus atribūtus, kas tieši vai netieši ir saistīti ar drošības tēmu. Tāpat otrajā atlases kārtā komandas veiks uzdevumus, kurus sagatavojuši organizatori.

VUGD atgādina, ka par bērnu drošību ir atbildīgi pieaugušie. Lai samazinātu bērnu traumatismu un nelaimes gadījumu skaitu uz ūdens, ir norūpējušies gan operatīvie dienesti, gan jauniešu iecienītāko atpūtas vietu saimnieki.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.