×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
28. augusts, 2013
Drukāt

Atsakās no nodoma sāļos našķus aplikt ar akcīzes nodokli

Cipsi5

Valdība, skatot nākamā gada budžeta iniciatīvas, atteikusies no nodoma aplikt čipsus un citus neveselīgos pārtikas produktus ar akcīzes nodokli, šorīt telekompānijas LNT raidījumā “900 sekundes” atzina premjers Valdis Dombrovskis (V).

 

Aplikt atsevišķus neveselīgos pārtikas produktus ar akcīzes nodokli ieteica Veselības ministrija (VM), norādot, ka tādējādi varētu palielināt valsts budžeta ieņēmumus. Pret VM ideju kategoriski iebilda Zemkopības ministrija un pārtikas ražotāji, kuri pagājušajā nedēļā pieprasīja tikšanos ar veselības ministri Ingrīdu Circeni (V) un premjeru, lai runātu par akcīzes iniciatīvām.

VM piedāvāja ar akcīzes nodokli aplikt desas un līdzīgus gaļas izstrādājumus, palmu eļļu, cūku taukus un cūku speķi, kartupeļu čipsus, popkornu un sāļās kukurūzas uzkodas, kā arī gatavās zupas un buljonus. Tāpat ministrijas priekšlikums paredzēja palielināt akcīzes nodokļa likmi saldinātajiem bezalkoholiskajiem dzērieniem. Akcīzes nodokli alkoholiskajiem dzērieniem un tabakai VM piedāvā celt pakāpeniski.

Premjers šorīt raidījumā “900 sekundes” atzina, ka neveselīgās pārtikas aplikšanā ar akcīzes nodokli jāņem vērā neveiksmīgā Dānijas pieredze. “Dānijā šāds nodoklis bija ieviests, taču tā bija spiesta to atcelt, jo daudzi šos produktus sāka iegādāties kaimiņvalstīs. Arī Latvijas gadījumā, ja mēs vieni virzāmies uz šī nodokļa ieviešanu, pastāvēs risks, ka produktus masveidā ievedīs no Lietuvas vai Igaunijas,” teica premjers.  

Premjers gan vienlaikus atzina – lai arī nākamgad akcīzes izmaiņas nav plānotas, tomēr priekšlikums par neveselīgās pārtikas aplikšanu ar akcīzi nākotnē būtu jāvērtē, un tas būtu jādara Eiropas Savienības līmenī. “Es uzskatu, ka pēc būtības priekšlikums ir izvērtēšanas vērts,” piebilda Dombrovskis.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+