×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
22. marts, 2012
Drukāt

Attaisno par nežēlīgu pasūtījuma slepkavību apsūdzētus vīriešus

tiesnesa_amurs4

Latgales apgabaltiesa ceturtdien attaisnoja par nežēlīgu pasūtījuma slepkavību apsūdzētus četrus vīriešus, jo nav pierādīta viņu piedalīšanās nozieguma izdarīšanā, aģentūra BNS uzzināja tiesā.

Lai arī inkriminētā slepkavība notikusi jau 2006.gadā un pirmā tiesas sēde notika 2008.gada septembrī, apsūdzētie ir brīvībā, jo viņiem jau līdz šim bija noteikti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Motivēts tiesas spriedums būs pieejams 2.maijā, un tad prokuratūra varēs iesniegt protestu, kurš būs jāskata Augstākajai tiesai.

Prokuratūras preses sekretāre Laura Pakalne aģentūrai BNS teica, ka pēc iepazīšanās ar motivētu spriedumu prokuratūra lems par protesta iesniegšanu.

Vienam no vīriešiem apsūdzība uzrādīta par slepkavības uzkūdīšanu, otram ‒ par organizēšanu, bet pārējiem diviem ‒ par slepkavību vainu pastiprinošos apstākļos. Likums par šiem noziegumiem paredz mūža ieslodzījumu, taču prokurore diviem apsūdzētajiem bija lūgusi piespriest 15 gadu, bet atlikušajiem – 17 gadu cietumā.

Saskaņā ar apsūdzību viens no apsūdzētajiem 2006.gada septembrī iesaistījis kādu vīrieti liela apmēra krāpšanā.

Tajā pašā laikā viņš uzzinājis, ka krāpšanā cietušais uzņēmums aktīvi meklē vainīgos, tāpēc, baidoties, ka vīrietis izstāstīs par viņa dalību un vēloties izvairīties no atbildības par krāpšanas izdarīšanu, nolēma viņu nogalināt.

Saskaņā ar plānu apsūdzētais palūdzis citam apsūdzētajam organizēt slepkavību, apsolot samaksāt par pasūtījuma izpildīšanu 2000 latu. Tas piekritis un sarunājis divus vīriešus, kuri šo nodomu varētu realizēt.

2006.gada oktobrī apsūdzētie pierunājuši upuri sēsties automašīnā, jo apsolīja, ka aizvedīs viņu uz laukiem, kur kādu laiku slēpsies.

Taču, aizvedot viņu uz mežu, upurim ar sitieniem pa galvu nodarīti smagi miesas bojājumi. Lai ķermeņa atrašanas gadījumā apgrūtinātu cietušā personības noskaidrošanu, apsūdzētie vīrieti, kas vēl bija dzīvs, aplēja ar naftu saturošu vielu un aizdedzināja.

Jau ziņots, ka Augstākā tiesa 28.februārī attaisnojusi Saulkalnes veikala pārdevējas slepkavībā apsūdzēto Alekseju Šarovu. Tiesa atbrīvoja apsūdzēto turpat tiesas zālē. Spriedumu vēl ir iespējams pārsūdzēt Augstākās tiesas Senātā, taču pagaidām motivēts sprieduma teksts vēl nav sagatavots.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+