×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
6. jūnijs, 2016
Drukāt

Attaisno zēna nāvē vainoto ārstu

Foto-LETAFoto-LETA

Tiesa atzinusi par nevainīgu un attaisnojusi profesionālo pienākumu nolaidīgā pildīšanā apsūdzēto Daugavpils reģionālās slimnīcas Bērnu ķirurģijas nodaļas vadītāju Vasiliju Hristenko, kā arī atcēlusi viņam noteikto aizliegumu pildīt nodaļas vadītāja pienākumus, liecina tiesā pieejamais pilnais spriedums.

Tāpat atcelts viņam piemērotais drošības līdzeklis – uzturēties noteiktā dzīvesvietā un aizliegums izbraukt no valsts, kā arī atcelts arests automašīnai, aģentūra BNS uzzināja tiesā.

Savukārt cietušās pieteiktā kompensācija – 401,01 eiro par mazbērna bēru izdevumiem – atstāta bez izskatīšanas. Tiesā norādīja, ka kompensāciju iespējams pieprasīt civiltiesiskā kārtībā. Protestu par Daugavpils tiesas spriedumu var iesniegt desmit dienu laikā. Taču, tā kā spriedumam tiks sagatavots tulkojums, process varētu būt ilgāks.

Hristenko apsūdzēts pēc Krimināllikuma 138.panta otrās daļas – par ārstniecības personas profesionālo pienākumu nepildīšanu vai par nolaidīgu to pildīšanu, ja šis nodarījums bijis par iemeslu cietušā nāvei.

Iepriekš jau vēstīts, ka 12 gadu veco Artjomu slimnīcā ar spēcīgām sāpēm vēderā ievietoja 2010.gada 11.augustā. Pēc rentgena un asins analīzēm zēnu ievietoja bērnu ķirurģijas nodaļā, kur viņu apskatījis ārsts Hristenko, kas, pēc vecmāmiņas stāstītā, esot uzdevis jautājumus, kuri nebija saistīti ar zēna veselības stāvokli, turklāt atteicies runāt ar zēna māti pa mobilo tālruni, jo viņa atrodas Anglijā.

Pusnaktī zēna stāvoklis vēl vairāk pasliktinājies. No rīta viņu apskatījis cits ārsts, kurš teicis, ka zēns jāved uz procedūru kabinetu. Vecmāmiņas stāstītais liecina, ka zēns jau palātā sācis zaudēt samaņu. Nedaudz vēlāk viņš nomiris.

Mediķi Artjoma nāvi skaidrojuši ar negaidītu kuņģa plīsumu.

Artjoma radinieki pēc viņa nāves lūguši veikt zēnam ekspertīzi. Bērna vecāki uzskatīja, ka zēna nāvē vainojama mediķu paviršība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+