Latvijā
Sabiedrība

Atvadīšanās no Raita Černaja notiks piektdien0

Lilija. Foto – LETA

Atvadīšanās no kādreizējā valsts kontroliera un politiķa Raita Černaja notiks 9.martā Rīgas krematorijas lielajā zālē, aģentūru LETA informēja bijusī politiķa kolēģe Guna Kalniņa – Priede.

Viņa norādīja, ka atvadīšanās paredzēta plkst.12, savukārt vēlāk ģimene Černaju guldīs Dobeles pilsētas ģimenes kapos.

Jau vēstīts, ka 3.martā mūžībā aizgājis kādreizējais valsts kontrolieris un politiķis Raitis Černajs, kurš 1990.gadā kā Augstākās Padomes deputāts balsoja par 4.maija deklarāciju, kas paredzēja Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, 1948.gadā Dobeles rajona Augstkalnes ciemā dzimušais Černajs dzīves pirmos gadus pavadījis Lietuvā, kur viņa ģimene bija devusies sakarā ar Latvijā draudošajām represijām.

1971.gadā Černajs absolvējis Latvijas Valsts universitātes Fizikas un matemātikas fakultāti un sācis strādāt Zinātniski pētnieciskajā plānošanas institūtā, kur pavadījis desmit gadus.

Pēc tam vēl gandrīz desmit gadus viņš bijis Dobeles rajona statistikas nodaļas vadītājs.

1988.gadā Černajs iesaistījies Latvijas Tautas frontē, kļūstot par tās biedru un domes locekli. Viņš bijis arī “Klubs-21” biedrs. 1990.gadā Černajs ievēlēts par Augstākās Padomes deputātu un balsojis par 4.maija deklarāciju, kas paredzēja Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu.

Vēlāk Černajs kļuvis par Augstākās Padomes Ekonomikas komisijas priekšsēdētāja vietnieku, piedalījies partijas “Latvijas ceļš” dibināšanā un kandidējis Saeimas vēlēšanās no šī spēka saraksta. Politiķis bijis Ministru prezidenta padomnieks, bet 1993.gadā Saeima viņu ievēlējusi valsts kontroliera amatā. 1997.gadā Černajs šajā amatā pārvēlēts arī uz otru termiņu, liecina aģentūras LETA arhīvs.

Pēc valsts kontroliera amata otrā pilnvaru termiņa beigām Černajs dažus gadus strādājis ar “Parex” banku saistītu uzņēmumu padomēs, līdz devies pensijā.

Kādreizējais politiķis apbalvots ar trešās šķiras Triju zvaigžņu ordeni, kā arī viņam piešķirta 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīme.

Pēdējos dzīves gadus Černajs pavadījis, audzinot četrus mazbērnus.

LA.lv