×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
11. maijs, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Atvērts guļamistabas logs (13)

Foto - LETAFoto - LETA

Mūsu valsts robežām tuvojas līksmes un prieces varavīksnes karuselis. Tā stunda situsi, kad sirmā Rīga nolikta par “Eiropraida – 2015” galvaspilsētu. Ballīte vēl nav sākusies, taču viendzimuma mīlestības (vīrietis+vīrietis utt.) piekritēji no visas Eiropas pielaiko štātes, šuj no lateksa, pērk gēlus un plāno priekšā stāvošās nerātnības. Marša gājiens stilīgās drēbēs cauri pilsētai ar plīvojošiem palagiem, zilo kustības emblēmām, mirdzošiem falliskiem simboliem ir skaistākais, ko homoseksa darbinieki radījuši, – viņu zvaigžņu mirklis un erotiskais magnēts. Geju un lesbiešu socializēšanās notiks veselu jūnija nedēļu, un praids riņķī pa Rīgu būs pasākuma vainagojums, odziņa uz kūkas. Papildus būs kinolektorijs, zilās estrādes koncerti, zinātniski semināri, kur Eiropraida namamāte “Mozaīka” ar draugiem atbalstītājiem pūlēsies tumšos spēkus, sabiedrības homofobo daļu pārliecināt par savu ideju pareizumu un taisnumu. Notiks tik intensīva homoseksam neslavas cēlāju izglītošana un pāraudzināšana, ka samaitāta prāta konservatīvie elementi, pederastijas agrākie kritiķi attapsies apskaidroti – paga, bet kāpēc es neesmu kļuvis transpersona!

Netrūks dzerstiņu jautrības un berzēšanās ambrāžu, kurās, kā allaž jauniešiem pulcējoties, mostas miesiskas dziņas. Būs liktenīgas tikšanās, iemīlēšanās no pirmā acu skatiena ar sekojošām kāzām, pāra laulības dzīvi, bērnu adoptēšanu. Uzmanību – iespējamas jaunas politiskas iziešanas no skapja “proud to be a gay”!

Ne visi cilvēki kaifo no fakta, ka Rīga apbalvota ar tik grandiozu sarīkojumu. Vecmodīgajiem pilsētas ikdienas pierastībā tas šķitīs pārāk avangardisks. Tikumīgajiem ir dzestra, noraidoša un bloķējoša attieksme pret minoritātēm. Baznīcēni ar sensorāku uztveri jautrās atrakcijas uzskatīs par tūkstoš elles jātnieku ierašanos. Kardināls Pujats publikas neviesmīlīgajai daļai ierosinājis pirmsjāņu nedēļā pamest Rīgu, doties dabā, prom no ģeķīgām izdarībām un sirdī lolot cerību, ka atgriežoties pilsēta vēl stāvēs vecajā vietā, neizkrāsota varavīksnes krāsās. Te ir ko galvu palauzīt arī pilsētas tēviem. Nils laipni ielūdza visus rīdziniekus paciemoties 9. maija Hitler kaput gadskārtā, bet diez vai Toma tētis būs tik aicinošs pieslēgties un piedalīties homoseksa nedēļas saviesīgajā daļā. No otras puses lūkojot, ieradīsies samērā situēti eiropieši, apmetīsies šikās viesnīcās, pusdienos lepnos restorānos, izklaidēsies XXL naktsklubos un ar atbilstoša izmēra rēķiniem ne sliktāk par krievu tūristiem pildīs viesnīcnieku, sabiedrisko ēdinātāju kabatas. Kozin, suvenīru tirgotāji jau reaģē un gatavo dzintara fallus, ko gejas un lesbieši labprāt iegādātos un aizvestu kā vēsti pa plašo pasauli? Grūti izšķirties, vai nodarboties ar kaunināšanu un saukt pēc represijām pret seksuālo mazākumu vai ausīties tīkamā eiromonētu šķindoņā. Tā ka pat tajos, kas skaitījās “homīšiem bietē devēji”, Eiropraids raisīs lielas iekšējas revolūcijas. Pilsētā palikušajiem heteroseksuāļiem tomēr vēlams ne brīdi nezaudēt uzmanību, saglabāt modrību.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Paldies par rakstu! Neviens mūsu politiķis jau neiedrīkstēsies muti pavērt. Man ir kauns, kad viņi visi sāk stostīties, ja pajautā viedokli. Lai tikai nenosauc par konservatīviem un atpalikušiem. Pretīgs pasākums!
  Tiešām kauns, ka tik ātri ejam uz patiesu vērtību degradāciju.

 2. Egil Līcīti, varbūt apsveriet pārvākšanos uz draudzīgu kaimiņvalsti tepat austrumos? Tur Jūsu guļamistabas logu no šādiem skatiem modri, taisni kā jūs vēlaties, sargā policija ar stekiem un cietumsodiem.

 3. Ziniet, šī visa histērija ir smieklīga un reizē skumja. Mēs visi esam cilvēki, un kāda starpība, ar ko mēs katrs skūpstāmies un guļam? Bet redz, daļai cilvēku šķiet, ka tam ir nozīme. Ja kāds ir homoseksuāls, tad viņa/š ir citu cilvēku ņirgāšanās un apsmiekla objekts, tiek apšaubīta viņas/a profesionalitāte utt. Un kādēļ? Kādēļ puisis un meitene drīkst staigāt pa ielu sadevušies rociņās un parkā uz soliņa skūpstīties, bet divas meitenes/puiši nedrīkst? Mātes satrauktām sejām novēršas un stāsta bērniem, ka tas ir nepareizi, netikumīgi, pretīgi, baidās, ka puisēns par geju izaugs. Es atvainojos, bet kur tad tie šodienas geji un lezbietes radās? Atbilde ir – heteroseksuālās ģimenēs, bieži ar abiem vecākiem un neviens viņiem bērnībā nerādīja filmas vai bildes ar homoseksuāliem pāriem. Bet viņi ir un daudzi no viņiem ir inteliģenti un gudri cilvēki, tāpat kā heteroseksuālas personas, ir, protams, arī izvarotāji un narkomāni, bet arī heteroseksuālie tādi ir.
  Reiz sievietes tika uzskatītas par vīrieša īpašumu, bez balsstiesībām un jebkādām tiesībām, tāpat kā cilvēki ar tumšu ādas krāsu. Viņu atzīšanai bija vajadzīgs laiks un daudz “salauztu šķēpu”, taču cilvēce no šī lēmuma ir tikai ieguvusi, nevis zaudējusi. Latvieši tik ļoti grib dzīvot “kā Eiropā” – attiecīgas algas, darba iespējas, sociālās garantijas, studiju iespējas utt. Vajag atcerēties, ka dzīvē reizēm ir tāpat kā skolā – Tev ir ne tikai tiesības, bet arī pienākumi, kas nozīmē, ne tikai bļaut un gribēt, bet arī pieņemt cilvēkus un notikumus tādus, kā tie ir. Kā pārējā civilizētā pasaule jau ir izdarījusi. Tad arī mēs būsim daļa no Eiropas, nevis tā valsts tur Austrumos, kas tikai bļauj, nekam nepiekrīt un grib, lai visi viņu saprot. Viss ir saistīts savā starpā – tolerance pret apkārtējiem cilvēkiem:labklājība:izaugsme. Tāpēc cienīsim viens otru.

 4. ak, dievs, nu ko var ņemties. šito pašu var pateikt par jebkuru debilo futbola vai hokeja maču! nu un kas?

 5. Tolerance ir redzamākā īpašība, kas nošķir mūs no austruma kaimiņa domāšanas. Ja mēs to zaudēsim, kļūsim par tādiem pat barbariem, tikai ar citu valodu.

 6. A brīvdiena nebūs sakarā ar šiem svētkiem? 🙂

 7. Patīk raksta stils.

 8. Ik viens ir tiesīgs izvēlēties dzīvot, kā pats grib, bet nav saprotams, kādēļ tas jāreklamē, kādēļ tās “durvis” tik plaši jāatver. Tiešām pretīgi.

 9. Tukša muldēšana Atbildēt

  Bla – bla bla… Tukšs raksts, kurā tikai savervelētas jau zināmas lietas. Kas skumjākais, šādā veidā irgojoties, šī nelaime tiek pārvērsta par joku. Sliktu joku, bet joku. Varbūt tāda arī bija iecere?

 10. Pretīgi! 🙁

 11. Labs nosaukums.Atvērts guļamistabas logs.Mozaīkveidīgie atvērs arī durvis.Tā teikt,lai visas durvis būtu vaļā visiem vējiem un lai “tumsoņi”tiktu “apgaismoti”Mozaīka strādā vaiga sviedros,lai saimnieks nevarētu pārmest bezdarbību un nesamazinātu atalgojumu.

 12. Kāpēc tik histēriski un stereotipiski?

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Vajag darbinieku!

Latvijas galvenais izaicinājums nodarbinātības jomā vairs nav bezdarbs, bet gan kvalificēta darbaspēka trūkums, ceturtdien konferences “Nodarbinātība Latvijā vakar, šodien un rīt” atklāšanā sacīja labklājības ministrs Jānis Reirs, ziņo LETA. Ministrs arī norādīja, ka darba tirgū ne mazāk svarīgas ir darbinieka vajadzības, tostarp finansiāls nodrošinājums, veselībai un drošībai atbilstoša vide, emocionāls gandarījums, kā arī izaugsmes iespējas.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+