Mobilā versija
Brīdinājums +3.5°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
28. oktobris, 2015
Drukāt

Augstākā tiesa pieņem lidostai un “airBaltic” labvēlīgu lēmumu strīdā ar “flyLal” (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Augstākā tiesa (AT) trešdien pieņēma labvēlīgu lēmumu starptautiskajai lidostai “Rīga” un Latvijas nacionālajai aviokompānijai “airBaltic” strīdā ar bankrotējošo Lietuvas aviokompāniju “flyLal”, aģentūra BNS uzzināja tiesā.

AT Civillietu departaments apmierināja lidostas un “airBaltic” blakussūdzību par Rīgas apgabaltiesas lēmumu, ar kuru atzīts Lietuvas Apelācijas tiesas lēmums par prasības nodrošinājuma noteikšanu par labu bankrotējušajai aviokompānijai “flyLal”.

AT lēmums nav pārsūdzams. Pilns tiesas lēmuma teksts būs pieejams 4.decembrī.

Tiesa norādīja, ka galvenie motīvi šādam lēmumam bija tādi, ka atzīšanas sekas būtu pretrunā ar Latvijas sabiedrisko kārtību un skartu arī nacionālās drošības intereses.

Civillietu departaments vienlaikus pieņēma arī blakuslēmumu informēt Saeimu, Valsts prezidentu un Ministru kabinetu par iespējamu Satversmes 1.panta pārkāpumu, neparedzot Latvijas normatīvajos aktos valsts drošības infrastruktūras objektu liettiesiskā statusa aprobežojumus, kā arī ierobežojumus rīcībai ar tiem privāto tiesību jomā.

Lidostas Komunikācijas vienības vadītāja Sarmīte Rinmane aģentūrai BNS norādīja, ka lidostas ieskatā šāds lēmums par prasības nodrošinājumu Latvijā nevarēja un nedrīkstēja tikt atzīts.

Viņa atzīmēja, ka plašākus komentārus par AT lēmumu varēs sniegt pēc pilna lēmuma teksta saņemšanas.

Jau vēstīts, ka Eiropas Savienības (ES) Tiesa pērn 23.oktobrī apstiprināja Lietuvas tiesas spriedumu par lidostas “Rīga” un “airBaltic” aktīvu apķīlāšanu. Kompāniju aktīvi vēl netika arestēti, jo akcepts prasības nodrošinājumam bija jādod arī Latvijas AT.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma iepriekš norādījusi, ka Latvija lidostas “Rīga” un “airBaltic” aktīvu aresta prasībai meklēs atbalstu arī Eiropas Komisijā.

2008.gada 31.decembrī Lietuvas Apelācijas tiesa atstāja spēkā Viļņas apgabaltiesas lēmumu noteikt lidostas “Rīga” un “airBaltic” īpašumu nepilnu 200 miljonu litu (58 miljonu eiro) vērtībā arestu, ko bija pieprasījusi ” flyLal “, vainojot “airBaltic” negodīgā konkurencē. ” flyLal ” 2009.gada janvārī iesniedza bankrota pieteikumu, kā vienu no iemesliem minot negodīgu konkurenci aviācijas sektorā.

Tomēr 2013.gada maijā AT vērsās ES Tiesā pēc sākotnējā sprieduma par to, vai ir pamats Latvijā neatzīt Lietuvas Apelāciju tiesas spriedumu.

Starptautiskā lidosta “Rīga” ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ar to tiesāšanās, domājams, nebeigsies. Ceru, AT ir labs pamatojums neatzīt Lietuvas tiesas lēmumu.

  2. airBaltic labākie! Dievs dod attīstību!

Zemniekus balsta ar pašu nākotnes naudu (2)Seši miljoni eiro prasīto 30 vietā – ar šādu atbalstu var rēķināties graudkopji, ja valdība šodien apstiprinās zemnieku lūgumu pēc valstiskas palīdzības.
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
No 1. janvāra gaidāms algas pieaugums (3)Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz minimālās mēneša darba algas palielināšanu no 370 līdz 380 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+