×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
30. maijs, 2013
Drukāt

Augustā Valmierā norisināsies 3. Starptautiskais teātra festivāls “NoMadI”

foto - publicitātesfoto - publicitātes

No 7. līdz 10. augustam Valmierā notiks 3. Starptautiskais teātra festivāls jauniem cilvēkiem “NoMadI”. Šogad festivāls norisinās starptautiskā un starppilsētu mērogā un tā tēma ir INTEGRĀCIJA.

3. Starptautiskā teātra festivāla “NoMadI” programma piedāvās dažādu mūsdienu skatuves mākslas formu – teātra, dejas, cirka  – izrādes no Latvijas nevalstisko profesionālo teātru repertuāra un ārvalstu kompānijām.
Festivāla programmā iekļautās izrādes pēta integrācijas jautājumu ne vien tā satura, bet arī formas ziņā. Festivāla norises vietas, piemēram, bibliotēka un pļava – atspoguļo skatuves mākslas un kultūras integrāciju publiskā un dabiskā vidē.
Festivālā būs skatāmas četras Latvijas nevalstisko profesionālo teātru un mākslinieku izrādes: Dirty Deal Teatro izrāde – lekcija “Nacionālās attīstības plāns”, režisores Ingas Tropas izrāde bērniem “Kā saule gadījās”, Goda teātra traģikomēdija “Tikai nesaki nevienam”. Festivāla īpašais notikums – radošās apvienības “Nomadi” objektu teātra izrādes ģimenēm “Ziemas māja” pirmizrāde.
Festivāla ārvalstu programma iepazīstinās ar interesantām, līdz šim Latvijā maz pazīstamām mūsdienu skatuves mākslas formām:
– Tims Etčels un Ents Hemptons no Lielbritānijas piedāvā pašradošo jeb autoteātra izrādi “Klusais sējums” (“The Quite Volume”). Tā ir maģiska izrāde, kura skatītājus ieved grāmatu un bibliotēku pasaulē. Izrādes norises vieta festivāla laikā Valmieras Integrētā bibliotēka, bet tā būs skatāma arī Rīgā Nacionālajā bibliotēkā no 13. – 16. augustam.
– Patrika Elmnerta un Vesa Pedena  izrāde “Between Someonesons” (Zviedrija/ASV) apvieno laikmetīgā cirka un fiziskā teātra elementus. Izrāde pēta mijiedarbību  starp objektiem, telpu un cilvēkiem. Izrādes norises vieta Valmieras Drāmas teātris.
– Igaunijas viena no neparastākajām laikmetīgās dejas kompānijām “United dancers of ZUGA” kopā ar vismazākajiem skatītājiem izrādē “Zuga zuug zuh-zuh-zuh” dosies ceļojumā, kur deja satiekas ar rotaļām.  Izrādes laikā tās mazie skatītāji ar kustību, skaņas un mūzikas palīdzību mācīsies iepazīst paši sevi.
Par “NoMadI” festivāla galveno norises vietu arī šogad ir izvēlētas teltis Dīvaliņu pļavās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+