×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
2. janvāris, 2016
Drukāt

Aukstajās brīvdienās Rīgas Brīvostai nav bijis nepieciešams izmantot ledlaužus

Foto-LETAFoto-LETA

Ledlauzis "Varma" pie Kuģu satiksmes vadības centra.

Rīgas Brīvostas pārvaldei aukstais laiks šajās brīvdienās apgrūtinājumus nav radījis – Rīgas jūras līcī ledus nav, līdz ar to ledlaužu izmantošana nav bijusi nepieciešama, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas brīvostas kapteiņdienestā.

Gada nogalē Rīgas brīvostas pārvalde vēstīja, ka, pamatojoties un meteorologu prognozēm par sala pastiprināšanos, tā ir sagatavojusies bargākajiem ziemas izaicinājumiem.

Ledlauzis “Varma” darba kārtībā tiek uzturēts teju visa gada garumā, un beidzamā preventīvā kuģa veiktspējas pārbaude tika organizēta vasarā. Neskatoties uz “Varmas” labo tehnisko stāvokli, kā arī faktu, ka Rīgas brīvostas flotes rīcībā ir trīs ledus klases velkoņi, kā arī pamatojoties uz sistemātisko kravu apgrozījuma pieaugumu, 2013.gadā tika pieņemts stratēģisks lēmums Rīgas brīvostas floti papildināt ar vēl vienu ledus klases velkoni.

Ledus klases velkonis “Foros” Rīgā tika nogādāts 2014.gadā, un pēc specifisku remontdarbu veikšanas “Rīgas kuģu būvētavā” kuģis šobrīd jau ir darba kārtībā. Ledlauzis pagājušajā nedēļā tika nolaists no doka, un tuvākajā laikā plānots tā izmēģinājuma brauciens jeb ekspluatācija, izejot jūrā.

Jau ziņots, ka 2015.gada 11 mēnešos Rīgas brīvostā apkalpoti 3298 kuģi, no tiem visvairāk bija sauskravu kuģi – 1414, 693 tankkuģi, 519 konteinerkuģi un 371 balkeris, informē Rīgas brīvosta.

Kopumā kuģi atsevišķos gada mēnešos ienākuši vienmērīgi, bet lielākais apkalpoto kuģu skaits reģistrēts maijā un septembrī, kad ostā ienāca attiecīgi 317 un 316 tirdzniecības kuģi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+