×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
18. februāris, 2016
Drukāt

Aurēlija Šimkus koncertēs kopā ar Liepāja Simfonisko orķestri

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Aurēlija Šimkus

Eiropas koncertzālēs arvien pamanāmākā, jaunā un talantīgā pianiste Aurēlija Šimkus sniegs divus koncertus Latvijā – 18. februārī Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē, un 20. februārī Rundāles pilī, kur mūziķe uzstāsies kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri (LSO) diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā. Aurēlijas klavieru solo skanēs Mocarta 12. Klavierkoncertā, klausītāji varēs baudīt arī citu Vīnes klasiķu – Saljēri un Bēthovena – mūziku.

Pianista Vestarda Šimkus māsa Aurēlija, kura tāpat kā talantīgais brālis izvēlējusies pianistes ceļu, ļoti pārliecinoši turpina pieteikt savu klātbūtni Eiropas koncertzālēs. Visai agri jaunā pianiste uzsākusi arī starptautisku karjeru, kļūstot par Dortmundes Mocarta biedrības balvas laureāti un izcīnot trešo vietu 11. starptautiskajā “KlavierOlymp” pianistu konkursā Vācijas pilsētā Bādkisingenē. Šiem panākumiem sekojuši koncerti prestižajā festivālā “Kisingenes vasara”, solokoncerti Šveicē un Vācijā, kā arī uzstāšanās kopā ar Anglijas kamerorķestri, Varšavas filharmonijas orķestri, Dortmundes filharmonijas orķestri, bet aizvadītā gada nogalē – kopā ar Gruzīnu kamerorķestri Ingolštātē un Baireitā.

2013. gada rudenī klajā nāca Aurēlijas debijas soloalbums “Scherzo”, kas tika izdots Vācijas ierakstu kompānijā “ARS Produktion”. Ievērojamais vācu žurnāls “Piano News”, recenzējot šo debijas albumu ar visaugstāko novērtējumu, atzīmējis, ka Aurēlija Šimkus ir izcila pianiste un īsts atklājums. Savukārt laikraksts “Westfalische Rundschau” viņas klavierspēlē apbrīnojis dvēseliskumu, kas piepildīts ar izsmalcinātāko muzikalitāti un jutekliskumu. Aizvadītā gada novembrī Vācijas ierakstu kompānijas “ARS Production” paspārnē klājā nācis otrais Aurēlijas Šimkus soloalbums “B-A-C-H”.

Šogad jauno pianisti, kura pašlaik mācās Latvijas Mūzikas akadēmijā pie profesora Sergeja Osokina, gaida virkne koncertu Eiropā, debija prestižajā Cīrihes koncertzālē (Tonhalle) kopā ar Cīrihes orķestri “Orpheum Supporters Orchestra” un amerikāņu maestro Hovardu Grifitsu, kā arī šogad plānots ieskaņot Aurēlijas pirmo albumu ar orķestri; šim notikumam izraudzīts jau pieminētais Gruzīnu kamerorķestris un diriģents Rubens Gazarjans.

Šobrīd jaunā mūziķe atsaukusies Liepājas Simfoniskā orķestra aicinājumam spēlēt Volfganga Amadeja Mocarta jauneklīgajā 12. klavierkoncertā. “Lai izveidotu patiesi autentisku agrīnā klasicisma klavierkoncertu interpretāciju, pianistam ir jāprot improvizēt vai vismaz sakomponēt savas kadences un ornamentāciju, jo, ņemot vērā agrīnā klasicisma laika instrumenta ierobežotās iespējas, tieši kadences un ornamentācija bija tas, kas lielā mērā atšķīra vienu interpretāciju no otras,” stāsta Aurēlija.

LSO mākslinieciskais vadītājs, diriģents Atvars Lakstīgala, raksturojot koncerta programmu, uzsver, ka Vīnes klasika šodien globālā mērogā kļuvusi moderna un mūsdienīga. “Mocarta un Saljēri leģenda ir aktuāla arī krietni pēc abu skaņražu nāves, tāpēc šajā koncertā klausītājiem būs iespēja iepazīt abu laikabiedru personības, gan jāpiebilst, atšķirīgos un nevienlīdzīgos žanros. Studējot Bēthovena simfoniju partitūras, mani vienmēr pārņem neizskaidrojama iedvesma, jo viņa mūzika ir dzīva, trausla, smieklu un groteskas piepildīta, reizēm nopietna, tad elektriski uzbudināta. Arī Otrā simfonija nav izņēmums. Tā būs īsta mīlas drāma ar kaisli un ugunīgi dzirksteļojošu temperamentu.”

 

Varbūt noder!!

Koncerti

18. II 19.00 Dzintaru koncertzāles Jaunajā zālē (EUR 7 – 20)

20. II 18.00 Rundāles pils Baltajā zālē (EUR 10)

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+