Pasaulē
Eiropa

Austrijā astoņi irākieši notiesāti par sievietes grupveida izvarošanu 0

Foto – Shutterstock.com

Austrijas tiesa notiesājusi astoņus irākiešus par kādas vācu sievietes grupveida izvarošanu 2015.gada 31.decembra naktī. Notiesātajiem, no kuriem vairākiem bija piešķirts bēgļa statuss, piespriests cietumsods, sākot no deviņiem līdz 13 gadiem. Viens irākietis šajā lieta tika attaisnots.

Austrijas laikraksts “Kurier” ziņo, ka notiesātie spriedumu pārsūdzēs.

Cietusī ir 28 gadus veca vāciete, kuru Vecgada vakarā četri vīrieši aizveda uz dzīvokli, kur viņu gaidīja vēl pieci irākieši. Vīrieši – vecumā no 22 līdz 48 gadiem – sievieti, kuri bija stipri iereibusi, izvaroja un uzņēma fotogrāfijas ar viņu. Visi irākieši bija pieteikušies patvērumam Austrijā, un vairāki to jau saņēmuši.

Viņu pastrādātais noziegums vēl vairāk uzkurināja Austrijā nepatiku pret patvēruma meklētājiem un ietekmēja sabiedrisko domu pirms 2016.gadā notikušajām prezidenta vēlēšanām. Austrijas labēji populistiskā Brīvības partija (FPÖ) izmantoja irākiešu aizturēšanu, lai pieprasītu stingrāku imigrācijas politiku.

Aizstāvības advokāts norādīja, ka tiesas spriedums kalpos kā brīdinājums citiem patvēruma meklētājiem.

“Kā mēs visi zinām, patvēruma meklētājiem nav tas labākais tēls šeit Austrijā. Es domāju, ka šis noteikti spēlēja zināmu lomu, lai skaidri norādītu šiem cilvēkiem, ka, ierodoties Austrijā, šāda uzvedība netiks akceptēta,” paziņoja advokāts.

Austrijas varasiestādes vēl nav izlēmušas, vai deportēs notiesātos.

Cietusī sieviete liecināja, ka sagaidījusi Jauno gadu Vīnes centrā, bet nošķīrusies no saviem draugiem. Kad viņa pamodusies, viņa nav spējusi atcerēties, kas naktī noticis, bet zinājusi, ka kaut kas ir noticis.

Tiesā tikai viens apsūdzētais atzina savu vainu un izrādīja kaut cik manāmu nožēlu par pastrādāto. Pārējie apgalvoja, ka nav atradušies nozieguma vietā, vai arī sacīja, ka sieviete piekritusi seksuāliem sakariem.

Tiesa arī lēma, ka sievietei tiks izmaksāta 25 000 eiro liela kompensācija.

LA.lv