×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
4. aprīlis, 2015
Drukāt

Austrumu robežas stiprināšanai plāno palielināt robežsargu skaitu (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Ilustratīvs attēls

Austrumu robežas stiprināšanai Iekšlietu ministrija (IeM) tuvākajos gados iecerējusi palielināt robežsargu skaitu par 263 cilvēkiem.

Par austrumu robežas kontroles pilnveidošanu nesen interesi izrādīja Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisija. Šonedēļ valdībā tika skatīts IeM sagatavots atbildes projekts Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijai.

Atbildes vēstulē paskaidrots, ka ar austrumu robežas sakārtošanu saistītie IeM un Valsts robežsardzes pasākumi noteikti Latvijas valsts robežas integrētas pārvaldības koncepcijā 2013.-2018.gadam.

IeM vēstulē vērš uzmanību, ka tikai daļa no koncepcijā iekļautajiem pasākumiem tiek īstenota. Tomēr, ņemot vērā pieaugušo ģeopolitisko spriedzi un ar to saistītās nelegālās imigrācijas pieaugumu, IeM ir identificējusi pasākumus, kas nepieciešami austrumu robežas uzraudzības un kontroles nodrošināšanai. Šos pasākumus plānots īstenot laikā no 2016. līdz 2022.gadam.

Šajā pasākumu plānā minēti 16 uzdevumi, kurus iecerēts paveikt līdz 2022.gadam. Starp plānā ietvertajiem uzdevumiem ir gan tādi, kas paredzēti koncepcijā, gan arī jauni, piemēram, personāla skaita palielināšana. Šim mērķim paredzēts tērēt 12 498 028 eiro.

Valsts robežsardzes preses pārstāve Jevgēnija Pozņaka aģentūrai LETA pastāstīja, ka plānots palielināt robežsargu skaitu par 263. Tas nepieciešams Latvijas un ES ārējās robežas drošības stiprināšanai – “zaļās” robežas kapacitātes stiprināšanai un nelegālās imigrācijas risku novēršanai.

Šobrīd Valsts robežsardzē ir 2393 robežsargu amati.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Pilnigi pareizi un pozitivi,jo no brutalas,atpalikusas krievijas pludis ieksa LV.un uz Eiropu visadi SALASNAS-lidzigi ka Italija NIGERI…

  2. Rēzeknes kRIEVEĻI UN vATŅIKI

  3. Kas būs jaunie darbinieki, ja zināms, ka daudzi robežsargi parakstījās priekš referenduma rīkošanas par krievu valodu kā otru valsts valodu un referendumā balsoja par Latvijas rusifikāciju?
    Un kā austrumu robežu stiprinās TV kanāls krieviski, kuru īpaši atbalsta Mūrniece no NA?

  4. ES ārējās robežas būtu jāapsargā visām ES dalībvalstīm un tas jādara periodiskā apsargājamo robežu rotācijas kārtībā. Un šāds ierosinājums nebūtu jāsagaida no amerikāņiem, bet gan jāiniciē un jārealizē pašiem eiropiešiem,

Draugiem Facebook Twitter Google+