×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
14. aprīlis, 2015
Drukāt

Auto un moto izturības sacensības

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pērn izturības sacensībās īpaši spraiga cīņa izvērsās 4 x 4 automobiļu klasē.

19. aprīlī karjeru “Akmenscūciņas” un “DSG karjeri” apkārtnē Ozolnieku novadā netālu no Emburgas norisināsies sešu stundu izturības sacensību 2015. gada sezonas pirmais posms.

Šīs sacensības Latvijā notiek jau piekto gadu, šosezon pavisam plānoti četri posmi. Sacensību organizatori izveidojuši trīs paralēlas trases, kas savā starpā nekrustojas, taču skatītājiem vienlaikus iespējams sekot notikumiem visās dalībnieku klasēs. Aptuveni četrus kilometrus garajā iekšējā trasē sacentīsies vieglie automobiļi, sešu kilometru aplis paredzēts apvidus automobiļiem, bet septiņu kilometru trasē dosies motociklu un kvadriciklu braucēji. Vieglo automašīnu grupā šogad atsevišķi tiks izdalīta “VAZ Historic Open” klase. Savukārt apvidus automobiļu grupā var piedalīties arī ar ikdienas mašīnu bez drošības karkasa. Tas ļauj katram intresentam izmēģināt savus spēkus un bez lieliem ieguldījumiem saprast, kas tās ir par sacensībām. Katrā komandā ar vienu automašīnu drīkst piedalīties līdz četriem sportistiem, taču katram sportistam ir atļauts startēt arī vairākās komandās.

Sacensību galvenā organizatore Iveta Kaminska: “Šogad atkal notiks Latvijas čempionāts “3H Cross Contry” sporta automašīnām (vieglajām un apvidus), kur piloti gada kopvērtējumā izcīna Latvijas čempiona nosaukumu. Vienlaikus notiek arī Latvijas kauss “6H Cross Contry” sporta automašīnām un standarta apvidus automašīnām, kur izcīņa ir starp ekipāžām. Īpaši spraigas cīņas šogad sagaidāmas vieglo automobiļu klasēs, kur gaidāms arī kup­lākais dalībnieku pulks. Piemēram, iepriekšējo divu gadu uzvarētājs Edijs Zimza šosezon apvienojies komandā ar vēl vienu šīs klases līderi Arni Odiņu. Tāpat šajā konkurencē visas sezonas garumā piedalīsies īpaša mediju pārstāvju komanda, kuras sastāvā pārmaiņus brauks dažādu izdevumu žurnālisti un iepazīs šīs saistošās sacensības no iekšpuses. Skatītājiem ieeja ir bez maksas, bet, tā kā šīs ir arī Ozolnieku novada kausa izcīņas sacensības, sportistiem, kas dzīvo šajā novadā, nav jāmaksā dalības maksa.”

Motociklu un kvadriciklu braucējiem ir četru un sešu stundu sacensības, kurās piedalās ne tikai enduro, bet arī motokrosa pārstāvji. Trasē ir izveidotas īpašas šķēršļu joslas, tā ka būšot interesanti gan dalībniekiem, gan skatītājiem. Turklāt šajā konkurencē vienas komandas dalībniekiem nav obligāti jāizmanto viens braucamrīks, bet katrs sportists var braukt arī ar savu moci.

Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka sešu stundu ilgajās sacensībās uzvar nevis ātrākās komandas, bet tās, kas pareizi izvēlas sacensību taktiku un pietaupa tehniku.

Uzziņa

Izturības sacensību “3H un 6H cross country” kalendārs:

1. posms – 19.04. 2015.

2. posms – 31.05. 2015.

3. posms – 9.08. 2015.

4. posms – 26.09. 2015.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+