×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
11. maijs, 2014
Drukāt

Autovadītāju uzmanību visbiežāk novērš telefona zvans un miegainība

Foto-LETAFoto-LETA

Autovadītāju uzmanību no notiekošā uz ceļa visbiežāk novērš telefona zvans (40%) un miegainība (29%), liecina “Swedbank P&C Insurance” aptauja.

Savukārt piektdaļa autovadītāju atzīst, ka viņu uzmanību laupa slimība un tās radītie simptomi, kā arī simpātiska pretējā dzimuma būtne, kas pārvietojas pa gājēju ceļu. Vēl 18% respondentu norāda – viņu kā autovadītāju uzmanību līdz šim vēl nekas nav novērsis.

Ja tālrunis vienlīdz bieži kaitē gan sieviešu (39%), gan vīriešu (40%) autovadītāju modrībai uz ceļa, tad daži uzmanības šķēršļi vairāk dominē vīriešu vidū, savukārt sievietēm – pavisam citi. Tā vīrieši (33%) sešpadsmit reizes biežāk nekā sievietes (2%) norāda, ka viņu uzmanību no ceļa novērš izskatīga pretējā dzimuma pārstāve vai pārstāvis, kas pārvietojas pa gājēju ceļu. Tāpat vīriešu autovadītāju uzmanību biežāk laupa miegainība (34% pretstatā 23% sieviešu), reklāmas stendi (10% pretstatā 3% sieviešu) un cita autovadītāja luksus klases automašīnas (9% pretstatā 4% sieviešu).

Savukārt sievietes, lai gan kopumā sakās, ka ir mazāk pakļāvīgas dažādiem “uzmanības zagļiem” (24% sieviešu un tikai 14% vīriešu norādījuši, ka viņu uzmanību auto vadīšanas laikā nekas nenovērš), vienlaikus arī biežāk atzīst, ka koncentrēties auto vadīšanai mēdz traucēt automašīnā esošie bērni (19% pretstatā 9% vīriešu), kā arī dažādi slimību simptomi (24% pretstatā 17% vīriešu).

Autovadītāju aptauja veikta aprīlī, aptaujājot 513 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 74 gadiem Rīgā, citās Latvijas pilsētās un lauku rajonos.

“Swedbank P&C Insurance” Latvijas filiāles vadītājs Pēters Kabūns norāda, ka dažādi ceļu satiksmes negadījumi vai citas ķibeles ar auto notiek gana bieži, tāpēc autovadītājiem būtu vērts laikus parūpēties par savu un sava spēkrata drošību, izvēloties auto apdrošināšanu ar tādu risku segumu, kas vislabāk atbilst attiecīgajiem braukšanas paradumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+