Mobilā versija
-0.8°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
24. novembris, 2013
Drukāt

Autovadītājus aicina pielāgoties ziemas apstākļiem

Foto-LETAFoto-LETA

Ilustratīvs attēls

Ņemot vērā prognozes par ceļu apledošanu 24.novembra vakarā un naktī uz 25.novembri, uzņēmums “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) aicina autovadītājus pielāgoties ziemas apstākļiem.

Autovadītājiem jāpārliecinās, vai automašīna ir atbilstošā tehniskā stāvoklī, īpaši pievēršot uzmanību riepu stāvoklim un gaismu regulējumam. LVC atgādina, ka no 1.decembra līdz 1.martam automašīnām obligāti jābūt aprīkotām ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos.

Liela nozīme ir drošas braukšanas pamatprincipu ievērošanai. Auto vadīšanas manierei jābūt tādai, kas ļauj laicīgi saskatīt potenciāli bīstamu satiksmes situāciju, paredzēt tās attīstību un pieņemt pareizu lēmumu tās novēršanai. Jāizvairās no straujas manevrēšanas un jāizvēlas ceļa un laika apstākļiem atbilstošs braukšanas ātrums.

Līdz 31.martam tiek īstenots ceļu ziemas dienests, kad ceļu uzturētāji ir mobilizēti un gatavi darbam jebkurā diennakts laikā, nodrošinot operatīvu ceļu attīrīšanu no sniega un pretapledojuma apstrādi.

Ceļu uzturētāji ir sagatavojušies ziemas sezonai un uzsāks darbus līdzko tas būs nepieciešams, ziņo LVC, norādot, ka ceļu uzturētāju darbība nevar novērst ceļu apledošanu, tā vērsta uz normatīvā laika ievērošanu pēc iespējas ātrākai braukšanas apstākļu uzlabošanai. Tādēļ satiksmes dalībniekiem jārēķinās, ka braukšanas apstākļi ziemā var mainīties ļoti strauji.

Ziņot par satiksmes problēmsituācijām un iegūt plašāku informāciju par braukšanas apstākļiem var lapā “lvceli.lv” vai zvanot pa bezmaksas diennakts informatīvo tālruni 80005555. Savukārt informāciju par braukšanas apstākļiem un satiksmes ierobežojumiem Rīgā var iegūt pa diennakts informatīvo bezmaksas tālruni 80003600.

Pievienot komentāru

Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+