×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
28. janvāris, 2015
Drukāt

Avoti: ES paplašinās individuālo sankciju “melno sarakstu” (3)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Sagaidāms, ka Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministri sanāksmē ceturtdien paplašinās individuālo sankciju “melno sarakstu”, kas izveidots Ukrainas krīzes dēļ, tomēr ekonomiskās sankcijas pret Krieviju nepaplašinās, pavēstīja avoti.

“Mēs, iespējams, pieredzēsim to, ka Eiropas Komisijai tiek pieprasīts pievienot sarakstam vēl citus cilvēkus un izvērtēt tālāku piemērotu soļu mērogus,” trešdien ziņu aģentūrai AFP apliecināja informācijas avots, kurš vēlējās palikt anonīms.

Pagaidām gan “nav skaidrs, vai runa ir tikai par separātistiem vai arī par Krievijas pārstāvjiem”, norādīja cits avots ES struktūrās.
“Sektorālās sankcijas netiks izvirzītas,” viņš sacīja.

Sagaidāms arī, ka ceturtdienas sēdē ES valstu starpā parādīsies domstarpības par to, cik stipras sankcijas Krievijai būtu nosakāmas.
“Jautājums par ekonomiskajām sankcijām ir atvērts. Ar [ceturtdienas] deklarāciju katram būs sava pienācīga interpretācija par to, ko tieši tas nozīmē,” sacīja avots ES. “Tas, kas mums ir vajadzīgs, ir formula, kas demonstrētu ES vienotību šajā jautājumā.”

Krievija februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Lēni ieviešot sankcijas pieaug bojā ejošo skaita palielināšanās varbūtība gan civilo gan abu armiju rindās. Krievijas militāristi ar tām, izskatās, labi sadzīvo.

  2. Man kā ES pilsonim ne silts, ne aukts no tā melnā saraksta veidošanas. Tak ir sen skaidrs, ka šādas “sankcijas” Krievijas agresiju ne apstādinās, ne mazinās. Man kauns dzīvot ES.

    • Ko tad bendet nervus un veselibu? Atbildēt

      Nekas tev seit neuzlabosies. Atliek tikai braukt prom uz turieni kur varesi labi izveseloties un kur tiksi varbut gaidits ar atplestam rokam… Bet tas nebus seit, ne saja pasaules sturi.

Draugiem Facebook Twitter Google+